Goście zajrzeli w każdy kąt komendy

Czytaj dalej
Fot. archiwum policji
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Goście zajrzeli w każdy kąt komendy

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Policjanci przyzwyczaili się już do nowej komendy, ale nadal przyjmują gości. Tym razem byli u nich podopieczni ze ŚDS w Tucholi.

W ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi i stowarzyszeniami nową siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Tucholi mogli obejrzeć podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Tucholi. Była to też okazja, by przybliżyć gościom tajniki pracy w policji.

W murach tucholskiej komendy gościli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy. Grupa licząca około dwudziestu osób wraz z opiekunami mogła przekonać się, w jakich warunkach pracują obecnie tucholscy policjanci. - Przybyli goście obejrzeli pomieszczenia dla osób zatrzymanych, siłownię, pokój przesłuchań, tzw. niebieski pokój oraz elektroniczny trenażer strzelecki - mówi Justyna Janiak, rzecznik tucholskiej policji. - Policyjny instruktor strzelań zaprezentował możliwości, jaki daje trenażer strzelecki, jeden z siedmiu będących na wyposażeniu garnizonu kujawsko-pomorskiej policji, a który trafił do tucholskich policjantów przy okazji oddania komendy.

Podczas wizyty podopieczni placówki mogli dowiedzieć się więcej o pracy w policji, zagadnieniach dotyczących uprawnień funkcjonariuszy oraz wypróbować trenażer strzelecki pod okiem instruktora strzelań policyjnych.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.