Jarosław Miłkowski

Gorzów "w skrócie": wyremontowana ulica pójdzie do poprawki

Ul. Jagiełły w Gorzowie Fot. Artur Szymczak Ul. Jagiełły w Gorzowie
Jarosław Miłkowski

Takie rzeczy tylko w Gorzowie? Ulica Jagiełły, na której nowy asfalt leży od miesiąca może pójść do... remontu. Dlaczego?

Ulica Jagiełły jest nowa od miesiąca, ale być może trzeba będzie zrywać asfalt

Jeździcie może już po wyremontowanym odcinku ul. Jagiełły? Odczuliście, że nowa nawierzchnia jest pofałdowana? Zdaniem miejskich urzędników nierówności przekraczają normy i chcą, aby jezdnia została poprawiona. Jak powiedział nam w poniedziałek 28 grudnia prezydent Jacek Wójcicki, nie jest wykluczone, że firma Infrakom z Kościana, która przeprowadzała remont, będzie musiała na własny koszt nawierzchnię położyć jeszcze raz. Trwają w tej sprawie rozmowy pomiędzy wykonawcą a urzędnikami. Remont 350-metrowego odcinka ul. Jagiełły od Białego Kościółka niemal do wysokości kawiarni Letnia zakończył się na przełomie listopada i grudnia. Pogoda nie zawsze była sprzyjająca i niektóre fragmenty asfaltu były układane w czasie sporej wilgotności powietrza. Remont kosztował prawie 700 tys. zł.

Andrzej Szmit we wtorek dostanie nominację

Andrzej Szmit, szef pogotowia ratunkowego, we wtorek 29 grudnia ma zostać wojewódzkim konsultantem ds. ratownictwa medycznego.

Strażnicy miejscy mają przeprowadzkę

Przenoszą się dziś z ul. Przemysłowej 53 na Myśliborską 34. Interwencje będą dziś przyjmowane jedynie telefonicznie (nr: 697 662 343).

Pociąg do Berlina będzie od marca?

Połączenie chcą utworzyć Przewozy Regionalne, Arriva i NEB. Więcej w środowej „GL”.

Wizja lokalna z udziałem zabójcy

W poniedziałek 28 grudnia na boisku przy Szkole Podstawowej nr 6 na os. Słonecznym odbyła się wizja lokalna z udziałem oskarżonego, który 24 października miał zabić 25-letniego Krzysztofa K. Przypomnijmy: 25-latek został pobity, kilkanaście razy ugodzony nożem, a na końcu jego ciało zostało podpalone. Drugi z oskarżonych przyznał się już do winy.

Lekarze rodzinni z kontraktami

Po 1 stycznia nie będzie problemu z dostępem do lekarzy rodzinnych. Ich kontrakty zostały przedłużone na pół roku. Porozumienie zostało zawarte jeszcze przed świętami

Widziałeś(aś) tę kobietę? Jeśli tak, koniecznie zgłoś to na 997 lub najbliższej jednostce policji

Wydział kryminalny komendy miejskiej poszukuje Marii Kowal. Rysopis: wzrost 150 cm, waga 49 kg, włosy siwe, długie do ramion, szczupłej budowy ciała, twarz szczupła, nos prosty, uszy przylegające, brak znaków szczególnych. W chwili zaginięcia ubrana w niebieskie spodnie jeansowe, białe buty sportowe, szarą kurtkę. Osoby, które mogą znać miejsce pobytu kobiety, policja prosi o kontakt z najbliższą jednostką policji pod nr tel. 997.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.