Jarosław Miłkowski

Gorzów "w skrócie": 6.200 dzieci dostanie 500 zł, Orszak Trzech Króli i inne...

Są plany, aby ustawa "500+" weszła w życie już od 1 kwietnia. Fot. Archiwum "GL" Są plany, aby ustawa "500+" weszła w życie już od 1 kwietnia.
Jarosław Miłkowski

Minister Elżbieta Rafalska zapowiada, że z ustawy "500+" może skorzystać w Gorzowie ok. 6,2 tys. dzieci. I to już od kwietnia. Od stycznia z kolei stowarzyszenie Brata Alberta w dalszym ciągu będzie prowadziło gorzowską wytrzeźwiałkę. A co po za tym słychać w Gorzowie?

- Z ustawy „500+”, według wstępnych wyliczeń, skorzysta w Gorzowie około 6.200 dzieci - mówiła przed świętami w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim minister rodziny, pracy i polityki społecznej, gorzowianka Elżbieta Rafalska. Przypomnijmy: rząd chce, aby rodziny na każde drugie lub kolejne dziecko otrzymywały pół tysiąca złotych. Na jakim etapie jest przygotowywana ustawa? 22 grudnia minister Rafalska podpisywała projekt uwzględniający poprawki. Teraz jest miesiąc na konsultacje społeczne. Po nich projekt ustawy wróci do rządu, a później trafi do parlamentu. Minister Rafalska przewiduje, że w życie powinien on wejść na początku drugiego kwartału przyszłego roku. Z wyliczeń ministerstwa wynika, że z ustawy „500+” w całej Polsce będzie mogło skorzystać 2,7 mln rodzin, które mają w sumie 3,7 mln dzieci.

Orszak Trzech Króli tym razem inaczej
Nie z pl. Grunwaldzkiego pod katedrę, ale w przeciwną stronę przejdzie drugi gorzowski Orszak Trzech Króli.
6 stycznia ze Starego Rynku wyruszy on o 14.00, by na pl. Grunwaldzki dotrzeć o 15.00. W pierwszym orszaku, który był w tym roku, szło kilka tysięcy gorzowian.

Wytrzeźwiałka dalej będzie czynna
Gorzowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta wygrało konkurs na prowadzenie izby wytrzeźwień. Na funkcjonowanie placówki dostanie ono z miasta na cały przyszły rok 600 tys. zł. „Brat Albert” prowadzi wytrzeź-wiałkę od 1 października.

Za fajerwerki grozi areszt. I jest cicho
Zauważyliście, że w tym roku odgłosy fajerwerków nie dają nam się we znaki tak jak przed laty? Odpalać je można jedynie 31 grudnia i 1 stycznia. Policja przypomina, że kto złamie zakaz, może otrzymać 500 zł mandatu lub nawet trafić do areszt.

Kiedy kupić bilet miesięczny? Już!
Kupujecie sieciówkę na autobusy i tramwaje zwykle na koniec miesiąca? Nie zwlekajcie z tym do ostatniego dnia w roku. Centrum obsługi klienta Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Drzymały w sylwestra będzie czynne jedynie do 12.oo

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.