GORZÓW. Radioterapia już gotowa, ale intensywna terapia zagrożona

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

GORZÓW. Radioterapia już gotowa, ale intensywna terapia zagrożona

Jarosław Miłkowski

Mamy dwie wiadomości ze szpitala. Dobra? Otwarcie ośrodka radioterapii nastąpi lada moment. Mniej pomyślna? Brakuje pieniędzy na budowę nowego OIOM-u.

- Mamy już zgodę głównego inspektora sanitarnego. Zgłaszamy gotowość przystąpienia do konkursu na świadczenia. Na maj mamy już zapisanych pierwszych pacjentów – Robert Surowiec, wiceprezes szpitala, mówi o tym, jak przebiegają przygotowania do otwarcia ośrodka radioterapii. Od kilku miesięcy czeka on już na pierwszych pacjentów, których będzie można leczyć za pomocą dwóch akceleratorów.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.