Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Gollob odwleka testy

Tomasz Gollob już zapisał się w historii  światowego żużla. Podczas  prezentacji drużyny MRGARDEN GKM pokazana została książka „Speedway legends”, w Fot. Maryla Rzeszut Tomasz Gollob już zapisał się w historii światowego żużla. Podczas prezentacji drużyny MRGARDEN GKM pokazana została książka „Speedway legends”, w której pisze się też o Gollobie.
Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Tomasz Gollob, kapitan MRGARDEN GKM już trenował na torze, ale jeszcze oszczędza się i w sparingach na razie nie jeździ. Nie jest gotów.

Wszyscy żużlowcy MRGAR-DEN GKM testują sprzęt, startują w sparingach lub turniejach, ale Tomasz Gollob jeszcze w treningu punktowanym nie wystąpił. I nie pojawi się też 24 i 25 marca w testach z Wybrzeżem Gdańsk.

Podczas treningów na grudziądzkim stadionie prezentował się dobrze, jednak - jak wyznał - czuł pewien dyskomfort. Nie chce forsować kręgosłupa, lecz odczekać, aż będzie w stu procentach gotowy do walki w sparingu czy meczu.

- My to rozumiemy i na siłę nie nakłaniamy go do udziału w treningach punktowanych. Operacja, którą przeszedł we wrześniu 2015 r, była dość trudna i Tomasz Gollob musi być w pełni zdrowy, by spełnić swoje zadanie w drużynie - twierdzi Zdzisław Cichoracki z rady nadzorczej MRGARDEN GKM.

- Rehabilitacja po operacji przebiegła prawidłowo, ale wciąż jest on w stałym kontakcie z lekarzami. Rozmawiamy z nim na bieżąco. Pojedzie w sparingu lub meczu, kiedy będzie całkowicie gotów do jazdy.

Gollob jest z drużyną w parkingu, podczas sparingów. Obserwuje kolegów, rozmawia z nimi, analizuje detale. Po treningu punktowanym z Get Well Toruń dopytywał o szczegóły m.in. Petera Ljunga i Krzysztofa Buczkowskiego. Widać, że chce wiedzieć jak najwięcej o torze, reakcji sprzętu, ustawieniach, by wziąć to pod uwagę, gdy sam będzie się ścigać na grudziądzkim torze. Kiedy to nastąpi? Dobre pytanie.

Drużyna MRGARDEN GKM Grudziądz sprawdzi się w sparingu 24 marca w Gdańsku z Wybrzeżem. Rewanż z Wybrzeżem w Grudziądzu - 25 marca. Czy wejdzie więcej kibiców niż 990?

- Nie ma potrzeby nastawiać się na więcej, bo na sparingi przychodzi około tysiąca. Ponadto trwają prace wykończeniowe na trybunach. Do 31 marca powinno być wszystko wykonane. Ważne, żeby na pierwszy mecz ligowy, 9 marca, trybuny całego stadionu były do dyspozycji kibiców. Treningi punktowane odjechane zostaną tylko przy otwartej trybunie wzdłuż prostej startowej - objaśnia Zdzisław Cichoracki.

MRGARDEN GKM Grudziądz uzupełni skład grupy podprowadzających o 4 dziewczyny. Wymogi? Wiek od 18 do 25 lat, zgrabna figura, poczucie rytmu, odporność na stres. Zgłoszenia dziewcząt z krótkimi informacjami o sobie można przesyłać na adres mailowy: m-leszkiewicz@wp.pl

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.