Gollob da czadu w Rybniku?

Czytaj dalej
Fot. Maryla Rzeszut
Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Gollob da czadu w Rybniku?

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

MrGarden GKM 1 maja zmierzy się z mocnym beniaminkiem ekstraligi, ROW-em Rybnik. Cel grudziądzan? Wygra ć mecz na wyjeździe. To może się udać.

PGE EKSTRALIGA - niedziela, 1 maja
NICE PLŻ - 1 maja:
Polonia Bydgoszcz - EkoDir Włókniarz Częstochowa, godz. 15.30,
Rawicz - Wybrzeże Gdańsk godz. 13.45,
KSM Krosno - Orzeł Łódź, godz. 13.45,
Wanda Kraków - Polonia Piła, godz. 15,
Lokomotiv D. - Stal Rzeszów, godz. 17.15.

MrGarden GKM znów zrobił furorę na całą Polskę, nie tylko wygrywając mecz z wicemistrzem Polski - Betardem Spartą Wrocław 47:43. Także tym, że - jak chwali się portal GKM-u (powołując się na Marcina Majewskiego, szefa sportu w tvn) - transmisja tego meczu miała w telewizji nSport + rekordową oglądalność! Mecz obserwowało przed telewizorami 229 tys. kibiców. Nie mogli żałować, skoro Tomasz Gollob, kapitan MrGarden GKM, jak za najlepszych lat, popisowo ogrywał rywali, dowodząc przy tym całą drużyną.

Robert Kempiński, trener MrGarden GKM, nie zmienia zwycięskiego składu. Przesunął jedynie niesamowicie szybkiego Rafała Okoniewskiego pod „piątkę”. Cały, grudziądzki team nastawiony jest na skuteczną walkę w Rybniku.

Wystarczy spojrzeć na skład ROW-u, by zdać sobie sprawę, że będzie bardzo ciężko.

MrGarden GKM zajmuje w tabeli PGE Ekstraligi 2. miejsce i chce utrzymać się na wysokiej pozycji w żużlowej elicie. Żeby ten cel osiągnąć, GKM musi pokazać, że potrafi wygrywać także na wyjeździe. Pomoże im trochę w tym brak w drużynie „Rekinów” leczącego kontuzję, najlepszego juniora gospodarzy, utalentowanego Kacpra Woryny.

Z kolei w formacji młodzieżowej GKM-u powinien pojawić się, oprócz Marcina Nowaka, także Mike Trzensiok - wychowanek rybnickich „Rybek”, który na pewno pamięta ten tor i będzie chciał wykazać się w meczu wyjazdowym.

Grudziądzcy juniorzy zaczęli lepiej punktować, niż w 2015 r. Oby ta tendencja utrzymała się, bowiem rybnickie „Rekiny” pokazały zęby w poprzedniej kolejce w Zielonej Górze, gdzie niemal wygrały mecz z Falubazem. Niewiele im zabrakło. Podopieczni trenera Piotra Żyto chcą 1 maja zwycięstwem zainaugurować sezon na swoim torze (to będzie ich pierwszy mecz u siebie, w tym roku). Tak więc seniorzy MrGarden GKM będą bardzo potrzebować wsparcia młodzieży.

Może w Rybniku, na przyczepnym torze, lepiej niż w Grudziądzu pojedzie Antonio Lindbäck. Szwed pozostaje w składzie MrGarden GKM Grudziądz, bowiem zna rybnicki tor lepiej, niż inni koledzy z drużyny. Był żużlowcem ROW Rybnik w latach 2008 i 2011. Lepszy niż w Gorzowie występ na wyjeździe obiecuje sobie i fanom Krzysztof Bucz-kowski: - Byłem niezadowolony z mojej zdobyczy w Gorzowie 4+1 pkt. W Rybniku muszę powalczyć lepiej, by drużyna mogła liczyć na dobry wynik.

W ostatnich meczach brakuje punktów Artioma Łaguty: w Gorzowie 3 pkt, z Betardem w Grudziądzu też 3 pkt. Jak to tłumaczy? - Wiem, że jestem w formie , motocykle przygotowałem bardzo dobre, szybkie. Problemy mam z wyjściem spod taśmy - martwi się „Tiom-ka”. - Z moim teamem szukamy ustawień, na Rybnik musimy wreszcie dopasować sprzęt.

MRGARDEN GKM:
1. Tomasz Gollob,
2. Antonio Lindbäck,
3. Krzysztof Buczkowski,
4. Artiom Łaguta,
5. Rafał Okoniewski,
6. Marcin Nowak

ROW RYBNIK:
9. Max Fricke
10. Rune Holta,
11. Andreas Jonsson,
12. Damian Baliński,
13. Grigorij Łaguta,
14. Kamil Wieczorek (?),
15. Robert Chmiel.

Początek meczu 1 maja (niedziela) o godz. 19.30.
Sędzia: Krzysztof Meyze.
Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak.
Transmisja w nSport+ jest w rezerwie.

Get Well Toruń - Unia Tarnów na toruńskiej Motoarenie, godz. 17.00 (rezerwa nSport+ HD). „Anioły” są faworytami.
Betard Sparta Wrocław - Stal Gorzów, godz. 17. Transmisja ze stadionu w Poznaniu na nSport+
Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno, godz. 19.30. Live nSport+ HD

Tabela PGE Ekstraligi:

1. Stal Gorzów 24+28
2. MRGARDEN GKM 34+6
3. Get Well Toruń 22+2
4. Fogo Unia Leszno 32-2
5. Ekantor.pl Falubaz Z.G.22-9
6. Unia Tarnów 22-18
7. ROW Rybnik 10-3
8. Betard Sparta Wrocław 10-4

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.