Gmina planuje kupić siedzibę starostwa w Chełmnie

Czytaj dalej
Fot. Monika Smól
Monika Smól

Gmina planuje kupić siedzibę starostwa w Chełmnie

Monika Smól

Potrzebujemy więcej miejsca - przekonuje wójt Krzysztof Wypij.

- W 2018 roku chcemy rozpocząć urzędowanie w nowym budynku - w koszarowcu przy ulicy Biskupiej - mówi Zdzisław Gamański, starosta chełmiński.

Co z budynkiem przy ul. Harcerskiej? Zainteresowany jest nim wójt gminy Chełmno.

Obiekt przy ul. Harcerskiej to własność starostwa.

Pozbędą się siedziby

- Tym budynkiem zainteresowani są w gminie Chełmno - zdradził starosta. - Chcieliby tutaj przenieść swoja siedzibę. Obecnie są w jednym obiekcie z urzędem miasta, robi się tam coraz ciaśniej, ponieważ samorządom przybywa zadań, trzeba zatrudniać kolejne osoby, a nie ma gdzie nawet gdzie wcisnąć im biurka. My chcielibyśmy przenieść się na ulicę Biskupią w 2018 roku. Wówczas na pewno nastąpi ruch w naszych nieruchomościach. Będziemy musieli coś sprzedać, aby sfinansować remont nowej siedziby, czy zaplanowaną na okres do 2020 roku budowę trzech rodzinnych domów dziecka.

Wójt gminy Chełmno potwierdza, że wyraził zainteresowanie zakupem budynku przy ul. Harcerskiej.

- Jesteśmy wstępnie zainteresowani zakupem, ponieważ w budynku przy ulicy Dworcowej już się nie mieścimy - twierdzi Krzysztof Wypij. - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zmuszeni byliśmy przenieść do budynku w Dolnych Wymiarach. Na pewno będziemy rozmawiać o tym ze starostą. Wiele zależy od tego, czy uda nam się zbyć nasze udziały w budynku, w którym jesteśmy obecnie. Mam nadzieję, że miastu również przydadzą się dodatkowe pomieszczenia i burmistrz odkupi od nas udziały przy Dworcowej. A jesteśmy w posiadaniu 15,2 procent.

Wójt podkreśla przede wszystkim to, że w nowej siedzibie mieliby dużo więcej miejsca.

Nie trzeba remontować

- Do Chełmna wróciłaby opieka społeczna - dodaje wójt Wypij. - To świeży temat i nie słyszałem, by ktoś poza nami był zainteresowany kupnem tego budynku, więc wierzę, że dojdziemy do porozumienia, też z burmistrzem. Raczej nie będzie to w tej kadencji. Starostwo będzie się pozbywać nieruchomości dopiero, gdy przeniosą się na Biskupią. Wcześniej może podpiszą wstępną umowę. Budynek przy Harcerskiej miałby dla nas także ten plus, że nie wymagałby remontu, a jedynie odświeżenia.

Burmistrz jest tajemniczy.

- To my mamy pierwokup budynku przy Harcerskiej - mówi Mariusz Kędzierski. - Będziemy negocjować z gminą

.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.