Gmina dała na remont

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz

Gmina dała na remont

Maja Stankiewicz

Jest szansa na dalsze prace w drewnianym kościele w Ślesinie.

Jadąc krajową „10” przez Ślesin nie sposób nie zauważyć drewnianego kościoła św. Mikołaja. Świątynia przyciąga uwagę. Jak każdy zabytek (w rejestrze zabytków kościół znalazł się w 2010 r.) wymaga wielu prac konserwatorskich i ciągłych remontów. W tym roku także będą one prowadzone. Zasługa w tym m.in. gminy Nakło.

Swoją cegiełkę do renowacji zabytku dołoży gmina. W lutym burmistrz Sławomir Napierała podpisał w tej sprawie umowę z parafią w Ślesinie. Samorząd przekaże na remont i konserwację kościoła 40 tys. zł.

Zasady przyznawania takich dotacji Rada Miejska Nakła określiła w grudniu ubr. Uznano, że dbałość o zabytki, niezależnie od ich statusu własnościowego, leży w interesie gminy Nakło.

Pomocy parafia szuka jednak nie tylko w pobliskim Nakle, także w urzędzie marszałkowskim. Z powodzeniem. Ubiegłoroczne prace w kościele św. Mikołaja marszałek wsparł kwotą 100 tys. zł. W tym roku wnioski o dotacje składać można było w Toruniu do końca stycznia. Wiosną dowiemy się kto je dostanie.

Ale nie tylko parafia w Ślesinie otrzyma w tym roku wsparcie gminy. Decyzją rady miejskiej 100 tys. zł trafi do parafii św. Stanisława w Nakle, na odbudowę wieży kościoła zniszczonej w 1945 r.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.