Główną areną obiekty OSiR

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Grzegorz Oleradzkigrzegorz.oleradzki@pomorska.pl

Główną areną obiekty OSiR

Grzegorz Oleradzkigrzegorz.oleradzki@pomorska.pl

Kontrolne spotkania zespoły wszystkich klas i ligi rozgrywają nie tylko w weekendy ale też w środku tygodnia. Ich główną areną są boiska OSiR.

UKS SMS Włocławek - Łokietek Brześć Kujawski 1:6 (1:3)

Bramki: Bartosz Gralewski 2, Billy Abbott 2, Mariusz Kowalski, Kamil Bochat.
ŁOKIETEK: Bednarski - Wasielewski, Kubiak, Szczupakowski, Szadkowski - Bochat, Sobczak, Kłosowski, Kowalski - Gralewski, Szczęsny oraz B. Abbott, Marcin Pałczyński, Maciej Pałczyński, S. Bołkowiec.

Formę czwartoligowego Łokietka Brześć Kujawski sprawdził w środę juniorski zespół włocławskiego UKS SMS.

Goście mimo poważnych kadrowych braków nie mieli większych problemów z odniesieniem zwycięstwa nad młodym zespołem włocławskim. Przewaga podopiecznych Billego Abbotta rosła z każdą minutą mimo iż szkoleniowiec gości dał szansę gry kilku młodym piłkarzom.

Znacznie trudniejsza będzie sobotnia gra z Elaną, który odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Toruniu (g. 13). Kontrolne mecze rozegra także większość ligowych ekip z regionu.

Trzecioligowa Kujawianka Izbica zagra w sobotę na sztucznej nawierzchni w Inowrocławiu z Pogonią Mogilno (18). Z zespołów IV ligi najbardziej obciążeni będą piłkarze aleksandrowskich Orląt. Już w piątek w Gnieźnie zmierzą się z LKS Ślesin (20), zaś w sobotę w Toruniu rywalem będzie Mustang Ostaszewo (11). Również w Toruniu, z Sokołem Radomin zagra w sobotę Sadownik Waganiec (16). W bramce wystąpi Jakub Stawicki, którego transfer z Łokietka został już sfinalizowany. Włocłavia zmierzy się z MGKS Lubraniec (16). Mecz na boisku ze sztuczną nawierz-chnią włocławskiego OSiR.

Obiekt ten będzie też areną wielu kontrolnych pojedynków. Sparingowy serial rozpocznie piątkowe spotkanie Victorii Smólnik z Lubienianką (18), którą pierwszy raz poprowadzi Piotr Olszewski. W sobotę na tych boiskach seniorzy Lidera Włocławek zagrają z Orłem Służewo (12), zaś przeciwnikiem zespołu juniorów starszych będzie Wzgórze Raciążek (14). Tego dnia odbędą się też mecze Kujawiak Kowal - Mazur Gostynin (16) oraz Start Radziejów - Kujawiak Kruszyn (18).

Emocji nie zabraknie w niedzielę, na którą zaplanowano pojedynki: Mień Lipno - Wisła Dobrzyń (12), Piast Bądkowo - Wisła Duninów (14). Kilka zespołów gra na własnych boiskach. W sobotę GKS Baruchowo podejmie Ziemowita Osięciny (15), a przeciwnikiem Zjednoczonych Piotrków będzie Kujawianka Strzelno (14). Kilka spotkań odbędzie się na boiskach w Toruniu. W sobotę Zdrój Ciechocinek zagra z Iskrą Ciechocin (17) zaś LTP Lubanie z Legią Chełmża (18).

Grać też będą zespoły niższych klas. Zgoda Chodecz podejmie w sobotę Dąbrowiankę (13), zaś w niedzielę Tęcza Topólka Ziemowita (14).

Bez ustaleń zakończyło się wtorkowe spotkanie poświęcone reaktywowania działalności włocławskiego Kujawiaka. Zgromadzeni (byli działacze lub piłkarze) wyłonili grupę inicjatywną (na czele z Andrzejem Wiśniewskim i Maciejem Skinderem), która ma zbadać szansę wznowienia działalności.

Grzegorz Oleradzki

Grzegorz Oleradzkigrzegorz.oleradzki@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.