Głosowali za zmianami w miejskim budżecie

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyzanowski
Joanna Maciejewska

Głosowali za zmianami w miejskim budżecie

Joanna Maciejewska

Podczas wczorajszej sesji Rada Miasta Torunia przyjęła zmiany w budżecie na 2016 r Dotyczą one m.in. oświaty i pomocy społecznej.

Jedną z przyczyn wprowadzonych zmian jest utworzenie 27 oddziałów przedszkolnych. Potrzeba na to 1 mln 750 tys. zł.

Skąd miasto weźmie pieniądze? 1 mln zł pochodzić ma ze zwiększonej subwencji oświatowej, a 750 tys. zł miasto musi wygospodarować z własnych środków - informuje Magdalena Flisykowska-Kacprowicz Skarbnik Miasta Torunia.

Miasto będzie się starało również o pozyskanie środków z PFRON na likwidację barier architektonicznych w czterech placówkach, co wymaga 250 tys. zł wkładu własnego. Łącznie na oświatę potrzeba więc dodatkowego miliona zł.

Blisko 2,5 mln zł miasto musi zabezpieczyć na ewentualny zwrot środków pozyskanych na termodernizację szkół. Fundusz Norweski wystąpił o zwrot, gdyż uznał, że miasto źle wykorzystało pieniądze.

Więcej środków potrzeba też m.in. na pomoc społeczną (60 tys. zł) oraz dotacje celowe (100 tys. zł).

Pieniądze na te cele zostaną pozyskane z oszczędności - z odsetek na obsłudze kredytu (ok. 3 mln zł) oraz dzięki temu, że Toruńskie Wodociągi przejęły od miasta finansowanie i realizację kanału deszczowego w ulicy Poznańskiej (756 tys. zł).

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.