Głogów robi ukłon w stronę rowerzystów

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Filip Pobihuszka

Głogów robi ukłon w stronę rowerzystów

Filip Pobihuszka

Już niedługo miasto wzbogaci się o kilka nowych ścieżek rowerowych i stacji naprawczych. W planach jest również wypożyczalnia przy marinie.

Marina była miejscem spotkania się członków społecznego zespołu ds. infrastruktury rowerowej z wiceprezydentem Piotrem Poznańskim. Obecnie zespół pracuje nad opracowaniem i wytyczenie pętli rowerowej łączącej wszystkie głogowskie osiedla.

- Za ok. trzy tygodnie ukończona zostanie ścieżka rowerowa w Parku Południowym. Ogłosiliśmy już przetarg na budowę chodnika i ścieżki na os. Paulinów. Nowy ciąg dla rowerów będzie wybudowany w takiej samej technologii, ze specjalnych płyt - mówił P. Poznański. O chodnik i ścieżkę, wzdłuż parku na Paulinowie, zabiegali mieszkańcy i rowerzyści. Całość będzie oświetlona 20 latarniami. Wymagany termin realizacji wyznaczono na 30 września.

Efektem współpracy zespołu i wiceprezydenta są także nowe ścieżki rowerowe wyznaczane na istniejących już szlakach komunikacyjnych. Taka ścieżka od lipca zostanie wyznaczona od ul. Wojska Polskiego do ronda przy Al. Wolności. W trakcie prac jest także budowa ścieżki w Parku Piastowskim.

- Marina jest miejscem chętnie odwiedzanym, dlatego stanie tu stacja napraw dla rowerów, jedna z kilku - mówi P. Poznański. Docelowo takich stacji będzie w Głogowie kilka, między innymi na os. Kopernika, przy Ratuszu i przy obiektach Chrobrego. Chcemy też przy Marinie otworzyć wypożyczalnię rowerów, głównie z myślą o osobach przypływających do miasta statkami - dodaje. Dodajmy, że teren Mariny wzbogaci się także o plac zabaw i miejsce do grillowania.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.