GKM zaproszony do elity

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Magdalena Zimna

GKM zaproszony do elity

Magdalena Zimna

- Nasz klub otrzymał oficjalne zaproszenie do Ekstraligi. Decyzja do poniedziałku - przekazali wczoraj przedstawiciele GKM.

Ta decyzja to już tylko formalność. GKM od dawna szykował się do startu w elicie. Po spadku, szybko budował skład, który znów może spokojnie powalczyć w najwyższej lidze. Od dawna było bowiem wiadomo, że Stal Rzeszów będzie miała kłopot ze spłaceniem należności i uzyskaniem licencji na start w elicie. Kiedy rzeszowianie oficjalnie zrezygnowali z ekstraligi, władze GKM mogły być już spokojne o swój powrót.

Wnioski o licencję na start w ekstralidze złożyły także KS Toruń, Unia Leszno, Unia Tarnów, Stal Gorzów, Falubaz Zielona Góra, Sparta Wrocław oraz ROW Rybnik. Ta ostatnia drużyna zajęła miejsce Lokomotivu Daugavpils, który - mimo że wygrał pierwszą ligę, nie dostał zgody na start w elicie.

Łotysze zostają na zapleczu, a razem z nimi w Nice PLŻ chcą jeździć: Polonia Bydgoszcz, Start Gniezno, Lokomotiv Daugavpils, Wanda Kraków, Orzeł Łódź, Wybrzeże Gdańsk i Stal Rzeszów. Do najniższej ligi na razie „przypisane” są: Polonia Piła, Włókniarz Częstochowa, Motor Lublin, KSM Krosno, Hawi Racing Opole oraz Kolejarz Rawicz. PSŻ Poznań ubiega się o licencję, ale na organizowanie imprez, a nie na start w lidze. Po zakończeniu procesu licencyjnego zapadnie decyzja o kształcie rozgrywek.

Magdalena Zimna

W "Pomorskiej" pracuję już ładnych kilkanaście lat, od początku w dziale sportowym. Najpierw w roli początkującego reportera, potem dziennikarza i wydawcy. Teraz kieruję pracą działu.


Nadal chętnie piszę - o sporcie w regionie, kraju, czasem i na świecie. O tym co dzieje się w halach, na boiskach, stadionach, a czasem również wokół nich. Najwięcej - o wydarzeniach z żużlowych torów, zwłaszcza bydgoskiej Polonii. Z ciekawością przyglądam się jednak również innym klubom i dyscyplinom.


Przy tym wszystkim staram się łączyć "starą szkołę" z wyzwaniami, jakie niesie za sobą współczesne dziennikarstwo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.