GKM udanie zaczął testy [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

GKM udanie zaczął testy [wideo]

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Po sprawdzianach z Get Well Toruń grudziądzanie analizują testy sprzętu i szykują się do sprawdzianu z Wybrzeżem Gdańsk. Na razie jest dobrze.

- Cieszy, że wygraliśmy treningowy dwumecz z Get Well Toruń 46:43 i 45:45, ale spokojnie, to testy. Choć nie ukrywam, że budująca jest postawa niektórych naszych zawodników - przyznaje Robert Kempiński, trener MRGARDEN GKM. - Czemu Tomek Gollob nie startuje w sparingach? Wszystko w swoim czasie. Każdy będzie miał okazję się wykazać.

Rafał Okoniewski (w Toruniu zdobył 8 pkt, w Grudziądzu 8+2) komentuje: - Sprawdzanie sprzętu jeżdżąc w pojedynkę na torze to nie to samo, co zawody i ściganie się spod taśmy. Nareszcie testujemy motocykle w treningach punktowanych. Każdy dokładnie sprawdza motory, każdy przywozi coś dobrego. Sprzęt, na którym startowałem w udanych dla mnie sparingach w Toruniu i Grudziądzu nieźle się spisuje, ale cały czas staram się go udoskonalać.

Krzysztof Buczkowski w Toruniu nie startował (był w Wielkiej Brytanii). W sparingu rewanżowym zdobył 8+1 pkt. Gdyby nie upadek i wykluczenie, byłoby więcej.

- W swoim 2. wyścigu, chcąc wyprzedzić Hancocka, popełniłem błąd, noga spadła mi z haka i upadłem na tor. Nic mi nie jest - zapewnia „Buczek”.

Marcin Nowak, junior: - W Toruniu poszło mi lepiej, zdobyłem 6+1 pkt, a na naszym torze już słabiej. Jak każdy, testuję sprzęt, zwłaszcza silniki, szukam optymalnych ustawień.

Artiom Łaguta w Toruniu dwa razy wygrał, był zadowolony ze sprzętu, dlatego nie jechał więcej. Dał możliwość testów kolegom. - W Grudziądzu sprawdzałem już inne silniki i jak było widać, nie mogę być do końca zadowolony. Pracuję dalej ze sprzętem - tłumaczy Rosjanin.


Mike Trzensiok po sparingu w Toruniu.

Antonio Lindbaeck - 10 pkt na Motoarenie a 5 w Grudzią-dzu. - Lubię tor w Toruniu i chyba dobrze, że na obcym terenie umiem zbierać punkty - uśmiecha się „Toninho”. - Z grudziądzkim też się „dogadam”. To wciąż czas testów motocykli.

24 marca MRGARDEN GKM jedzie na trening punktowany do Gdańska. Trener Kempiński podał skład: 1. Rafał Okoniewski, 2. Mike Trzensiok, 3. Krzysztof Buczkowski, 4. Peter Ljung, 5. Artiom Łaguta, 6. Mateusz Rujner, 7. Marcin Nowak.

W Gdańsku nie wystąpią Tomasz Gollob i Antonio Lindbaeck. Początek sparingu w Gdańsku o g. 16.00. Rewanż w Grudziądzu 25 marca.

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.