Gitarzysta Adam Palma otworzy majowe koncerty Ala Di Meoli

Czytaj dalej
Fot. G.LORENC
Renata Kudel

Gitarzysta Adam Palma otworzy majowe koncerty Ala Di Meoli

Renata Kudel

Adam Palma - polski gitarzysta mieszkający w Wielkiej Brytanii - otworzy m.in. toruński koncert jednego z najważniejszych gitarzystów.

Na zaproszenie Ala Di Meoli, katowicki i toruński koncert otworzy polski wirtuoz gitary Adam Palma - laureat tytułu „Najlepszego Polskiego Gitarzysty Akustycznego” Guitar Awards 2014 w Warszawie.

Al Di Meola to legenda gitary i jeden z najważniejszych gitarzystów w historii muzyki. Muzyk, który obok Tommiego Emmanuela i Bireliego Lagrena, należy do tzw. Świętej Trójcy, jeżeli chodzi o gitarę akustyczną, chociaż Al również ma ogromne zasługi w historii gitary elektrycznej.

- Mam ogromne szczęście, że oprócz tego, iż znam wszystkich trzech, to jeszcze każdy z nich zapraszał mnie na scenę, żeby u ich boku wystąpić - mówi Adam Palma. - Z Al Di Meolą znam się od 2 lat. Al wiedział, że byłem zafascynowany jego muzyką i studiowałem ją. Często zapraszał mnie na swoje koncerty w Europie i po koncertach rozmawialiśmy do rana, to była ogromna szkoła dla mnie. Poznawałem wiedzę tajemną, wiedzę, która jest w posiadaniu niewielu. Po pewnym czasie Al był tak zadowolony z moich postępów, że zapraszał mnie na krótkie wejścia w trakcie jego koncertów - mówi włocławianin, obecnie mieszkający w Anglii. - Moja najnowsza płyta „Palmistry”, która ukaże się 19 maja nakładem Polskiego Radia, zawiera sporo inspiracji z tych wspólnych spotkań i kiedy Al ją usłyszał zaproponował, że kiedy będzie grał następnym razem w Polsce fajnie by było gdybym te koncerty dla niego otworzył. Cóż chcieć więcej? Moja nowa płyta, która podoba się dwóm najwybitniejszym gitarzystom akustycznym na świecie, pierwszy z nich - Al Di Meola - zaprosił mnie do otworzenia swoich koncertów, a drugi z nich Tommy Emmanuel dał mi cytat, który ma wspomagać promocję płyty: „Płyta pełna świeżych pomysłów, nowych groovów i błyskotliwej gry na gitarze. Musisz ją mieć!!!”

Koncert w Katowicach będzie 12 maja, w Toruniu - 13, w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki, Aleja Solidarności 1-3. Początek o godz. 20. Bilety dostępne są na stronie kupbilecik.pl oraz interticket.pl.

Renata Kudel

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.