Gitarzysta Adam Palma otworzy majowe koncerty Ala Di Meoli

Czytaj dalej
Fot. G.LORENC
Renata Kudel

Gitarzysta Adam Palma otworzy majowe koncerty Ala Di Meoli

Renata Kudel

Adam Palma - polski gitarzysta mieszkający w Wielkiej Brytanii - otworzy m.in. toruński koncert jednego z najważniejszych gitarzystów.

Na zaproszenie Ala Di Meoli, katowicki i toruński koncert otworzy polski wirtuoz gitary Adam Palma - laureat tytułu „Najlepszego Polskiego Gitarzysty Akustycznego” Guitar Awards 2014 w Warszawie.

Al Di Meola to legenda gitary i jeden z najważniejszych gitarzystów w historii muzyki. Muzyk, który obok Tommiego Emmanuela i Bireliego Lagrena, należy do tzw. Świętej Trójcy, jeżeli chodzi o gitarę akustyczną, chociaż Al również ma ogromne zasługi w historii gitary elektrycznej.

- Mam ogromne szczęście, że oprócz tego, iż znam wszystkich trzech, to jeszcze każdy z nich zapraszał mnie na scenę, żeby u ich boku wystąpić - mówi Adam Palma. - Z Al Di Meolą znam się od 2 lat. Al wiedział, że byłem zafascynowany jego muzyką i studiowałem ją. Często zapraszał mnie na swoje koncerty w Europie i po koncertach rozmawialiśmy do rana, to była ogromna szkoła dla mnie. Poznawałem wiedzę tajemną, wiedzę, która jest w posiadaniu niewielu. Po pewnym czasie Al był tak zadowolony z moich postępów, że zapraszał mnie na krótkie wejścia w trakcie jego koncertów - mówi włocławianin, obecnie mieszkający w Anglii. - Moja najnowsza płyta „Palmistry”, która ukaże się 19 maja nakładem Polskiego Radia, zawiera sporo inspiracji z tych wspólnych spotkań i kiedy Al ją usłyszał zaproponował, że kiedy będzie grał następnym razem w Polsce fajnie by było gdybym te koncerty dla niego otworzył. Cóż chcieć więcej? Moja nowa płyta, która podoba się dwóm najwybitniejszym gitarzystom akustycznym na świecie, pierwszy z nich - Al Di Meola - zaprosił mnie do otworzenia swoich koncertów, a drugi z nich Tommy Emmanuel dał mi cytat, który ma wspomagać promocję płyty: „Płyta pełna świeżych pomysłów, nowych groovów i błyskotliwej gry na gitarze. Musisz ją mieć!!!”

Koncert w Katowicach będzie 12 maja, w Toruniu - 13, w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki, Aleja Solidarności 1-3. Początek o godz. 20. Bilety dostępne są na stronie kupbilecik.pl oraz interticket.pl.

Renata Kudel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.