Gimnazjalna będzie miała swoje święto [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Muszyński
Joanna Pluta

Gimnazjalna będzie miała swoje święto [zdjęcia]

Joanna Pluta

Warzenie piwa, pokazy slackline, wielka uczta i zaplatanie wianków - między innymi to nas czeka w czasie święta ulicy Gimnazjalnej.

Żeby zorganizować takie przedsięwzięcie właściciele sklepów, kawiarni i restauracji przy Gimnazjalnej postanowili połączyć siły. - Na przestrzeni ostatnich kilku lat ta krótka, wyjątkowa i czarująca uliczka niby w centrum, a jednak na uboczu nabrała rumieńców i rozpędu. Znaleźli się kolejni zapaleńcy, którzy uwierzyli w energię tego miejsca - czytamy na profilu facebookowym wydarzenia. - A Wy zmieniliście nawet nawyki spacerowe, by do nas zaglądać.

To fakt, Gimnazjalna została odkryta na nowo. Kiedyś było tam dość pusto, od paru lat uliczka tętni życiem. Pootwierały się tam sklepy, kawiarnia, restauracje. I właśnie dlatego ci, którzy pracują tam na co dzień postanowili zorganizować święto ulicy.

Na co możemy liczyć? Wielka feta rozpocznie się 23 kwietnia, czyli w następną sobotę o godz. 10. Na początek uczta. Gotować będą ci, którzy robią to z pasją w domowym zaciszu oraz ci, którzy kulinariami zajmują się zawodowo.

Kiedy już wszyscy goście napełnią swoje brzuchy będą mogli kibicować między innymi w turnieju koszykówki, będą mogli podziwiać pokaz slackline, własnoręcznie zrobić sobie kartki z życzeniami (pomoże w tym Skrzynka na Bajki), obejrzeć wystawę Odrysunków, zrobić sobie peeling z Bydgoską Wytwórnią Mydła, zobaczyć, jak się warzy piwo, zjeść watrę cukrową i miło spędzić czas.

Na święcie Gimnazjalnej zaprezentuje się także Teatr Pantomimy Dar, a zagrają Zielony Bus Band i Bash. Nie zabraknie też atrakcji dla miłośników mody.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.