Hanna Walenczykowska / Marta Mikołajska

Gdzie w Myślęcinku można grillować?

W leśnym parku w Myślęcinku znajdują się wyznaczone miejsca, w których można rozpalić grilla Fot. Tomasz Czachorowski W leśnym parku w Myślęcinku znajdują się wyznaczone miejsca, w których można rozpalić grilla
Hanna Walenczykowska / Marta Mikołajska

Eksperci radzą, mięso przed obróbką na grillu warto ugotować i włożyć na kilka godzin do marynaty zrobionej z ziół, octu i miodu. Na grilla nadaje się praktycznie każdy rodzaj mięsa, w tym ryby i owoce morza oraz warzywa. Ich smak zależy najczęściej od gustu twórcy potrawy.

Długi majowy weekend jest znakomitą okazją to tego, by odkurzyć grilla i przygotować w plenerze smaczne jedzenie. Tym, którzy nie mają własnego ogródka, podpowiadamy, że grilla można rozpalić w wyznaczonych miejscach myślęcińskiego parku, np. na plaży nad stawem (dojście od ulicy Konnej).

Warzywa prosto z rusztu

Znakomite, o czym zapewne wielu Czytelników wie, są grillowane warzywa: pomidory, brokuły, cukinia, kukurydza, ziemniaki i bakłażany. Najczęściej sposób ich przyrządzania zależy od inwencji i gustu tego, kto ją przygotowuje, ale…

- Musimy pamiętać, że warzywa, takie jak cukinia czy bakłażan, powinniśmy grillować zawsze w folii. Brak takiego zabezpieczenia może powodować wydzielanie się substancji, które są szkodliwe dla organizmu - przestrzega Krzysztof Szczepaniak, nauczyciel praktycznej nauki zawodu z Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 w Bydgoszczy, i podkreśla, że do grillowania (w przypadku grilla węglowego) najlepiej wybrać dobrej jakości węgiel drzewny.

- Radzę unikać brykietów, które powodują osadzanie się na potrawach, które grillujemy, substancji smolistych - przestrzega Krzysztof Szczepaniak.

 • Co najlepiej przyrządzić na grillu?
 • Kto powinien grillowanych potraw unikać?
 • Jak przygotować mięso, warzywa i owoce morza przed grillowaniem?

Przeczytasz w dalszej części artykułu

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Hanna Walenczykowska / Marta Mikołajska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.