Gdzie nasza wiata, gdzie nasza ławka?

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Małgorzata Goździalska

Gdzie nasza wiata, gdzie nasza ławka?

Małgorzata Goździalska

Mieszkańcy Michelina, ale nie tylko, od dawna dopominali się o ławkę na przystanku autobusowym przy ul. Brzezinowej vis a vis cmentarza parafialnego we Włocławku.

Na ten cmentarz, także z innych dzielnic miasta, przyjeżdża bowiem wiele starszych osób. I dla nich często kilkunastominutowe oczekiwanie na miejski autobus jest trudne. Ale, jak nas poinformował Roman Stawisiński, dyrektor wydziału gospodarki miejskiej w urzędzie miasta, ławeczka na tym przystanku już została zamontowana.

Tymczasem w sprawie przystanków odebraliśmy ostatnio kilka sygnałów od mieszkańców Południa. Pierwszy z nich dotyczył wiaty, która zniknęła z przystanku przy ul. Kaliskiej, usytuowanego przy barze „Biesiadny”. Drugi - ławeczki na przystanku przy ul. Kaliskiej, zlokalizowanym tuż przy targowisku miejskim.

Co się stało z wiatą i ławeczką? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do wydziału gospodarki miejskiej ratusza. I dowiedzieliśmy się, że wiata przy barze została zdemontowana na wniosek PSS „Społem”. Okazało się bowiem, że w części stała na terenie, który nie należy do miasta, lecz jest własnością PSS.

Jeśli zaś chodzi o ławeczkę, która służyła pasażerom MPK wracającym z targowiska miejskiego to wygląda na to, że padła łupem złodzieja i być może trafiła do prywatnego ogródka czy na działkę. Roman Stawisiński zapewnia, że kolejna ławeczka niebawem pojawi się na tym przystanku. Nie jest wykluczone, że jeszcze dzisiaj zostanie zamontowana i znów będzie służyła pasażerom.

Mamy też dobrą wiadomość dla pasażerów miejskiej komunikacji korzystających z przystanku przy ul. Kaliskiej koło baru „Biesiadny”. Jak zapewnił nas dyrektor Stawisiński, na tym przystanku będzie zamontowana nowa wiata. Ma być postawiona w połowie czerwca. I, rzecz jasna, wyłącznie na gruncie należącym do miasta.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.