Gazeta słucham: "Pani Szydło jest marionetką w rękach Kaczyńskiego"

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Jakubowski
Małgorzata Stempinska

Gazeta słucham: "Pani Szydło jest marionetką w rękach Kaczyńskiego"

Małgorzata Stempinska

Prezentujemy opinie Czytelników "Gazety Pomorskiej" z 2.12.2015 roku.

Pani Szydło jest marionetką w rękach Kaczyńskiego

Pani Grażyna z Chojnic przekonuje, że rząd Beaty Szydło poprawi jakość życia Polaków. Nie zgadzam się z tą opinią. Pani Szydło nic nie może zrobić, bo nie jest premierem, tylko marionetką w rękach Jarosława Kaczyńskiego. Gdyby miała honor, to by powiedziała do prezesa, żeby wyszedł z cienia, zacz ął rządzić i wziął odpowiedzialność za losy kraju. Uważam, że rządy PiS skończą się tragedią.
Stanisław z Bydgoszczy

Każdy dorosły Polak powinien dostać 500 zł

To prawda, że bezdzietnych nie wolno traktować jak ludzi drugiej kategorii. Ludziom różnie się życie układa i często brak dziecka wcale nie jest świadomym wyborem. Wiele kobiet dałoby wszystko, żeby zostać matkami. Dlatego też rząd nie może dawać 500 zł wyłącznie tym, którzy mają dzieci. Skoro pani Szydło chce równo traktować wszystkich obywateli, to niech każdemu dorosłemu przyzna po 500 zł.
Teresa z Torunia

Reklamy opanowały nie tylko TV, ale też internet

Pani Janina z okolic Bydgoszczy ma dosyć zbyt nachalnych reklam w telewizji. Bardzo ją one wkurzają. Zresztą nie tylko ją. Chciałbym dodać, że również internet został opanowany przez reklamy. To okradanie ludzi. Kiedyś 4 GB mi wystarczyły, by przez miesiąc surfować w sieci. Teraz mam 5 GB i czasem jeszcze mi to nie wystarcza. Reklamy są wszędzie, nawet w poczcie elektronicznej. Uważam, że Urząd Komunikacji Elektronicznej powinien się zająć tym problemem i pomóc obywatelom.
Andrzej z Bydgoszczy

Zaginiony przed dwoma laty nie był biznesmenem

Czytając informację o zaginionej Ewie Tylman natrafiłem na stwierdzenie, że wyłowione z Warty ludzkie przedramię najprawdopodobniej należy do Adama F., biznesmena z Janikowa. Ten człowiek zaginął przed dwoma laty. Od kiedy w Polsce osobę, która nie działa uczciwie, tylko żyje z robienia przekrętów, nazywa się biznesmenem? Przecież wszyscy wiedzieli, na czym tak naprawdę polegała działalność pana F.
Czytelnik z Inowrocławia

Nie wolno wprowadzać strajku z dnia na dzień

To dobrze, że prezydent Bruski nie ugiął się przed żądaniami strajkujących związkowców z MZK w Bydgoszczy. Pomóżmy mu odwołać tych nierobów. Prezes, o którego toczyła się wojna, jeszcze nic nie zrobił, a już się go krytykuje. Tak nie można! Poza tym skandalem jest przeprowadzanie strajku z dnia na dzień, bez informowania ludności. Bardzo wiele osób miało problem z dotarciem do pracy czy szkoły. Wiem to, bo jestem taksówkarzem.
Wierny czytelnik

Trzeba powołać nowych sędziów Trybunału

Przez osiem ostatnich lat Platforma Obywatelska przekonywała, że jest demokratyczna i broni obywateli. Prawda jest taka, że broniła, ale tylko garstki ludzi - tych najbogatszych. O tym świadczą m.in. ich decyzje dotyczące wysokości kwoty wolnej od podatku. Poza tym najbiedniejszym emerytom ich świadczenia Platforma podniosła tylko nieznacznie. Aż wstyd było przyznać im taką groszową podwyżkę! Teraz jesteśmy świadkami wojny o Trybunał Konstytucyjny. Gdybym był prezydentem, to bym się zwrócił do Sejmu i Senatu o rozwiązanie Trybunału i odwołanie wszystkich sędziów. Potem zostaliby oni wybrani na starych zasadach. To byłoby najbardziej czytelne dla społeczeństwa. Urząd objęliby sędziowie, którzy są apolityczni.
Czytelnik z Grudziądza

Opinie Czytelników nie zawsze są zgodne ze stanowiskiem redakcji

Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.