Gazeta słucham [opinie czytelników z 1.12.2015]

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Gazeta słucham [opinie czytelników z 1.12.2015]

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Wiele dzieje się na politycznej scenie i nie tylko. Przeczytaj opinie czytelników "Gazety Pomorskiej".

Plakaty wyborcze wciąż szpecą nasze miasta

Czytelnik z Bydgoszczy mówi o powyborczym bałaganie związanym z plakatami wyborczymi. Podobnie jak ten pan nie rozumiem, dlaczego partie i ich kandydaci do Sejmu czy Senatu z usunięciem plakatów czekają do ostatniej chwili. Wieszali je w każdym możliwym miejscu, to niech teraz jak najszybciej je sprzątną. We Włocławku są miejsca, gdzie obok siebie wiszą nawet cztery plakaty wyborcze. Nie muszę mówić, jak bardzo to szpeci miasto i wkurza przechodniów. Nie wiem, jak to możliwe, ale są jeszcze plakaty z wyborów do Parlamentu Europejskiego. Jestem przekonany, że gdyby kary za zbyt późne usunięcie billboardu czy plakatu wyborczego były surowsze, to już dawno mielibyśmy porządek w miastach.
Kazimierz z Włocławka

Bezdzietnych nie wolno traktować jak gorszych

Pani Joanna z Torunia słusznie pyta, dlaczego 500 zł mają dostawać tylko ci, którzy mają dzieci. Czy to znaczy, że inni podatnicy należą do obywateli gorszej kategorii? Przecież posiadanie dziecka nie jest obowiązkiem, a ponadto jest wiele takich osób, które chciałyby mieć dzieci, a nie mogą. Przecież ci ludzie tak samo pracują i płacą podatki, więc powinni mieć takie same prawa. Mój syn i synowa przez prawie dziesięć lat starali się o dziecko. Kilka razy zapłacili za in vitro, ale niestety nie udało się. Już odpuścili i pogodzili się z myślą, że nie będą mieć dziecka. W takiej sytuacji jest bardzo wiele par w naszym kraju. Nie można ich uznawać za ludzi drugiej kategorii.
Czesław z Grudziądza

Zbyt nachalne reklamy bardzo mnie wkurzają

Podobnie jak wielu Czytelników mam dosyć zbyt nachalnych reklam w telewizji. Mam wrażenie, że producenci różnych produktów, banki, sklepy nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo takie reklamy wkurzają ludzi. Przecież wiadomo, że jeśli nie potrzebujemy pożyczki, to nawet, jeśli będziemy dziennie bombardowani pięćdziesięcioma reklamami banków, to i tak nie skorzystamy z ich oferty. Podobnie nie kupimy nowego samochodu, jeśli nas na to nie stać. Jeden z Czytelników wspominał w tej rubryce, że należałoby stworzyć kanał telewizyjny, który emitowałby tylko reklamy. Amatorzy reklam byliby zachwyceni, podobnie jak producenci różnych towarów, którzy chcą je sprzedać.
Janina z okolic Bydgoszczy

Rząd Szydło poprawi jakość życia Polaków

Wielu Czytelników, mówiąc potocznie, „czepia się“ pani premier Beaty Szydło. Apeluję do tych osób, by dały się pani premier wykazać. Rządzi dopiero od kilkunastu dni i jeszcze nie zdążyła wprowadzić w życie żadnej obietnicy, ale jest na dobrej drodze. Jeśli chce się kogoś krytykować, to pozwólmy tej osobie działać. Jestem przekonana, że rząd pani Szydło będzie dobrym rządem i już wkrótce poprawi jakość życia Polaków.
Grażyna z Chojnic

Polska nie powinna przyjmować uchodźców

W internecie znalazłem informację o tym, że Państwo Islamskie grozi Polsce zamachami. Nasz kraj został wymieniony wśród kilku innych państw europejskich i Stanów Zjednoczonych. Powiem szczerze, że się przestraszyłem. Uważam, że nie powinniśmy przyjmować uchodźców. Nie mamy gwarancji, że wśród tych osób nie będzie terrorystów. Nawet jeśli wszyscy zostaną na granicy skontrolowani, to nie mamy stuprocentowej pewności, że wpuścimy do kraju tylko tych, którzy naprawdę potrzebują pomocy. W szeregach ISIS walczą też kobiety. Ich też powinniśmy się obawiać.
Tadeusz z okolic Świecia

Opinie Czytelników nie zawsze są zgodne ze stanowiskiem redakcji

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.