Gasili pożary na papierze

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Gasili pożary na papierze

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Znamy już przedstawicieli powiatu sępoleńskiego do eliminacji wojewódzkich z wiedzy pożarniczej. Aby wygrać, musieli sporo wiedzieć.

Sępoleńska Ochotnicza Straż Pożarna gościła w swoich progach młodzież z całego powiatu, która startowała w konkursie wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Do Sępólna przyjechali zwycięzcy eliminacji gminnych z Sośna, Kamienia Więcborka i oczywiście z Sępólna. Gminy reprezentowało troje najlepszych uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz pięcioro ze szkół ponadgimnazjalnych. Młodych ludzi powitał prezes zarządu powiatowego OSP Maciej Kluczyński.

Tym razem poprzeczka była zawieszona jeszcze wyżej. Młodzi ludzie musieli wykazać się już bardzo szczegółową wiedzą. Nie było mowy też o przypadku, bo oprócz testu musieli zmierzyć się też z zadaniami opisowymi. Piszący musieli wykazać się wiedzą m.in. z taktyki działań gaśniczych lub rozpoznać sprzęt pożarniczy i omówić jego działanie.

W kategorii podstawówek wygrali: Patrycja Zamora - SP w Sośnie, Igor Siekierka - ZS nr 1 w Sępólnie, Klaudia Pacek SP w Wąwelnie. Wśród gimnazjalistów Agnieszka Kotuniak - Gimnazjum w Sypniewie, Piotr Furmaga - ZS nr 1 w Sępólnie i Magdalena Gappa - ZS w Lutowie. Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygrali: Oliwia Kozub z LO w Sępólnie, Klaudia Kowalczyk z LO w Więcborku i Kacper Polerowicz z LO w Sępólnie.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.