Gala Sportu w Pakości. Statuetki dla najlepszych

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki

Gala Sportu w Pakości. Statuetki dla najlepszych

Dariusz Nawrocki

W Pakości uhonorowani zostali sportowcy, którzy odnoszą i odnosili tu największe sukcesy. Była to pierwsza gala, ale na pewno nie ostatnia.

- Bardzo się cieszę, że w jednym czasie i jednym miejscu udało nam się zebrać tak dostojne grono ludzi, którzy stawiają na ruch, stawiają na sport, stawiają na aktywny styl życia - wyznaje burmistrz Pakości Wiesław Kończal. - Jest to pierwsza gala, ale myślę, że nie ostatnia. W następnych latach będziemy starali się podsumowywać pod względem sportowym przebieg wydarzeń w danym roku. Tym razem natomiast przy okazji podsumowywania 2015 roku postanowiliśmy również cofnąć się nieco w przeszłość - dodaje.

W trakcie gali zorganizowanej w sali ośrodka kultury statuetki otrzymali: drużyna piłki nożnej w kategorii U-10 ze Szkoły Podstawowej w Pakości, zespół czwórboju lekkoatletycznego z SP w Pakości, drużyny piłkarskie z pakoskiego Gimnazjum i Zespo- łu Placówek Oświatowych w Kościelcu, strażacy z OSP, zawodniczki Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego z Kościelca, a także najwybitniejsi zawodnicy i działacze Miejsko-Gminnego Zrzeszenia LZS, Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokół” oraz Notecianki Pakość.

Wyróżnienie w kategorii „Odkrycie roku” w MUKS Sokół otrzymał Oskar Skunicki. Zawodnikiem wszech czasów LZS został Michał Rozkwitalski. Najlepszym zawodnikiem drużyny seniorów Notecianki Pakość w sezonie 2014-2015 wybrano Bartłomieja Delektę. Przemysław Swojnóg został natomiast odkryciem sezonu.

Statuetkę w kategorii „wybitny sportowiec” przyznano Elżbiecie Wojciechowskiej (nordic walking) i Henrykowi Kucharczykowi (kolarstwo). Jarosława Kucharczyka wyróżniono za wybitne osiągnięcia sportowe w pływaniu. Najsilniejszym człowiekiem Pakości został Łukasz Paciorek. Fabryka Wag Kalisto otrzymała wyróżnienie za trzykrotne mistrzostwo w piłce nożnej halowej ligi TKKF powiatu inowrocław-skiego. Natomiast Stowarzyszenie Piłkarskie Pacio Pakość wyróżniono za dwukrotne zdobycie mistrzostwa w piłce nożnej ligi TKKF Orlik.

Statuetki otrzymali również trenerzy, działacze oraz osoby wspierające pakoskie kluby.

Na gości czekały suto zastawione stoły. Czas przybyłym umilił zespół Coral. Przypomniał zebranym największe przeboje polskiej muzyki rockowej. Imprezę prowadził Piotr Woltman.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.