Materiał informacyjny

Gabinet Medycyny Estetycznej

Gabinet Medycyny Estetycznej
Materiał informacyjny

Lek.med. Bartosz Strzeboński jest absolwentem Akademii Medycznej w Poznaniu, którą ukończył w 2001 r. W ciągu kilku następnych lat pracował w oddziale chorób płuc, oddziale chorób wewnętrznych, pogotowiu ratunkowym, sanatorium uzdrowiskowym, szpitalnej izbie przyjęć, praktyce lekarza rodzinnego. Praca w tych miejscach, oraz ludzie, których miał szczęście tam spotkać, ukształtowała Go jako lekarza. W 2008r. zdał egzamin specjalizacyjny z chorób wewnętrznych.

Medycyną estetyczną zajął się w 2008 r. Ta dynamiczne rozwijająca się dziedzin szybko stała się głównym punktem Jego zainteresowań i dalszego kształcenia. Rozpoczął intensywne szkolenia. W ciągu kilku następnych lat był uczestnikiem licznych, certyfikowanych szkoleń, pogłębiających wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, prowadzonych przez utytułowanych lekarzy medycyny estetycznej. Dbając o najwyższy standard usług ciągle doskonali swoje umiejętności regularnie biorąc udział w krajowych i zagranicznych kongresach medycyny estetycznej i certyfikowanych szkoleniach praktycznych z technik zabiegowych. Sam tak mówi o swojej pasji:

Współczesna, profesjonalna medycyna estetyczna ma być subtelna. Ma odświeżać, rozpromieniać, przywracać uśmiech, odmładzać, ale nie może zmieniać indywidualnych cech piękna i urody. Nie może być przerysowana, ciężka i sztuczna. Moim zdaniem kluczem do sukcesu i zadowolenia Pacjenta jest indywidualna ocena twarzy, wspólne określenie celów i naturalna poprawa wyglądu w oparciu o gruntowną znajomość anatomii twarzy, sprawdzone preparaty wiodących firm farmaceutycznych i bezpieczne techniki zabiegów. Uważam, że medycyna estetyczna dla dobrego lekarza powinna stać się sztuką.

Zakres usług gabinetu obejmuje:

BOTOKS

Botoks to potocznie stosowana nazwa zabiegów z użyciem toksyny botulinowej, która powoduje miejscowe osłabienie mięśni do których została podana. Zniesienie skurczu mięśni pod skórą powoduje jej rozluźnienie i ustąpienie zmarszczek. Najlepszy efekt botoksu w usuwaniu zmarszczek obserwuje się w tych okolicach, gdzie za ich tworzenie się odpowiedzialny jest skurcz mięśni, czyli w górnej części twarzy: zmarszczki pionowe (lwie zmarszczki) i poziome czoła, zmarszczki okolicy oczu (kurze łapki). Dzięki ,,botoksowi” możliwe jest również leczenie miejscowej nadpotliwości (pachy, ręce, stopy), migrenowych bólów głowy oraz bruksizmu (patologiczne zgrzytanie zębami). Stosowany preparat: AZZALURE


WYPEŁNIACZE TKANKOWE

Jak sama nazwa wskazuje wypełniacze umożliwiają odbudowanie utraconej objętości tkanek. Dzięki temu możemy: usunąć głębokie zmarszczki, bruzdy (nosowo-wargowe, dolina łez, linie marionetki), cienie pod oczami, odbudować policzki, wymodelować usta. Do chwili obecnej najlepszym i najbezpieczniejszym wypełniaczem jest kwas hialuronowy. Ma on postać elastycznego, bezbarwnego i bezzapachowego żelu. Jest naturalnym składnikiem tkanek naszego organizmu. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast. Stosowane preparaty: linia STYLAGE

Coraz większą popularność jako wypełniacz zyskuje również tkanka tłuszczowa, którą pobiera się najczęściej z brzucha lub uda i wszczepia się w skórę twarzy. Dodatkowym atutem tkanki tłuszczowej jest bardzo duża zdolność stymulacji skóry do regeneracji, co daje efekt widocznego jej odmłodzenia.

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia igłowa polega na podaniu śródskórnie za pomocą iniekcji różnych substancji poprawiających stan skóry. Preparaty do mezoterapii zawierają mieszaniny różnych substancji aktywnych. Dzięki wprowadzeniu ich do skóry uzyskujemy jej nawilżenie, poprawę napięcia i elastyczności, ochronę przed wolnymi rodnikami, poprawę barwy, stymulację do regeneracji, redukcję drobnych zmarszczek, oraz stymulację włosa w mezoterapii głowy. Zabieg może dotyczyć różnych okolic ciała jak twarz, szyja, dekolt, ręce, uda, pośladki, owłosiona skóra głowy. Udogodnieniem w wykonaniu mezoterapii jest urządzenie VITAL INJECTOR 2, które dzięki wykorzystaniu podciśnienia minimalizuje odczucie bólu i ryzyko powstania siniaków. Stosowane preparaty: linia RRS Aesthetic Dermal, PROFHILO, kolagen GUNA.


OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE (PRP) I FYBRYNA BOGATOPŁYTKOWA (PRF)

Oba preparaty uzyskujemy po odwirowaniu w specjalnej probówce i wirówce krwi pobranej z żyły. Zawarte w nich składniki krwi jak płytki krwi, krwinki białe, komórki macierzyste podane śródskórnie metodą mezoterapii igłowej, uwalniają liczne czynniki wzrostu, które aktywują naturalne procesy regeneracyjne w skórze. Zwiększa się ilość fibroblastów, kolagenu, elastyny, oraz naczyń co skutkuje poprawą napięcia, gęstości oraz kolorytu skóry. PRP i PRF z powodzeniem stosowane są również w leczeniu łysienia. Wtedy podawane są w skórę głowy, co w pierwszej kolejności hamuje wypadanie włosów i w wyniku tego ich zagęszczenie. W świetle dostępnych do tej pory badań wydaje się, że PRF ma lepsze właściwości biostymulacji. Sposób uzyskania preparatów: wg procedury dr Choukroun’a


PEELINGI MEDYCZNE

Peeling jest zabiegiem polegającym na złuszczaniu naskórka. W peelingach chemicznych efekt złuszczania naskórka uzyskuje się przy użyciu odpowiednich związków chemicznych. W zależności od swojego składu i stężenia substancje te umożliwiają usunięcie w sposób kontrolowany warstw naskórka na różnych, wybranych przez lekarza, głębokościach. Peeling stymuluje naskórek do odbudowy, podziałów nowych komórek i syntezy świeżego kolagenu, elastyny, oraz kwasu hialuronowego, odpowiadających za nawodnienie, elastyczność i koloryt skóry. W efekcie uzyskujemy odmłodzenie skóry. Wskazania do stosowania peelingów obejmują: zmarszczki, fotostarzenie skóry, przebarwienia, skóra trądzikowa, blizny potrądzikowe, utrata elastyczności skóry, skóra palacza. Stosowane preparaty: linia SKIN TECH

LIPOLIZA INIEKCYJNA

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu do tkanki tłuszczowej substancji wywołującej rozpad komórek tłuszczowych (adipocytolizę).Uwolnione z komórek tłuszczowych związki tłuszczu są transportowane do wątroby gdzie następuje ich rozpad i wydalenie z organizmu z żółcią. Lipoliza iniekcyjna jest metodą niechirurgicznego usuwania miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicach takich jak: policzki (chomiki), brzuch, uda, okolica kolan. Nie jest metodą leczenia otyłości, ale służy do modelowania sylwetki. Stosowane preparaty: AQUALYX

CHIRURGIA SKÓRY - dermatochirurgia

Dermatochirurgia - profesjonalne usuwanie nieporządanych zmian skórnych (znamiona, brodawki, włókniaki, tłuszczaki, kurzajki, odciski i inne) przy użyciu technik chirurgicznych. Zmiany skórne o niepewnym charakterze w obrazie dermatoskopowym powinny zostać usunięte w całości chirurgicznie, a wycinki koniecznie wysłane do badania histopatologicznego. Drobne zmiany nie budzące wątpliwości można usunąć przy użyciu plazmy PLEXR. Mikrowiązka plazmy, generowana przez PLEXR, powoduje sublimację (odparowanie) naskórka i niechcianych zmian na skórze.

HIFU

Technologia HIFU wykorzystuje falę akustyczną (ultradźwiękową), która jest precyzyjnie zogniskowana (skupiona) i ma duże natężenie (High Intensity Focused Ultrasound). Jej zadaniem jest podgrzewanie skóry właściwej lub tkanki podskórnej na ściśle określonej głębokości. Fale przechodzą przez naskórek nie uszkadzając go. Podgrzanie tkanek powoduje skrócenie włókien kolagenowych, co daje pierwszy, natychmiastowy efekt lekkiego liftingu. Następnie rozpoczyna się dłuższy proces poprawy napięcia skóry (lifting) dzięki produkcji nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Pełen efekt poprawy napięcia skóry obserwuje się 2-3 miesiące po zabiegu. Urządzenie HIPRO-V pracuje w technologii HIFU2, w której jeszcze poprawiono precyzję i bezpieczeństwo działania fal ultradźwiękowych. Ultradźwiękowy lifting HIPRO-V stosuje się do ujędrniania wiotczejącej skóry twarzy, szyi, podbródka, dekoltu, ramion, wnętrza ud, a także pośladków, kolan i brzucha. HIPRO-V to lifting twarzy: bezbolesny, bez okresu rekonwalescencji -bez śladów na skórze, całoroczny, pierwszy efekt widoczny od razu, narasta w czasie, na twarzy wykonujemy jeden, max. dwa zabiegi.

PREPARATY I URZĄDZENIA

Obecnie na rynku obecnych jest bardzo dużo preparatów dedykowanych do stosowania w medycynie estetycznej. Cena nie może być jedynym kryterium wyboru. W gabinecie stosowane są tylko sprawdzone, przebadane preparaty wiodących firm farmaceutycznych.

ul. Świętokrzyska 55/U5
88-100 Inowrocław
www.strzebonski.net.pl
Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.