Fotki Libery i wspomnienia Kordykiewicz

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Fotki Libery i wspomnienia Kordykiewicz

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Towarzystwo Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego już po walnym. Zarząd zachęca do większej aktywności. Na każdym polu.

Towarzystwo Przyjaciół LO im. Filomatów Chojnickich nabiera wiatru w żagle, chcąc zachęcić absolwentów do jeszcze większej aktywności. Takiej, jak ta, którą po raz kolejny wykazał Wojciech Libera, wyciągając stare zdjęcia i pokazując je na wystawie w auli.

- To są zdjęcia z lat 1968 - 1972 - mówił. - Można zobaczyć, co robiliśmy na przerwach między lekcjami, jak byliśmy ubrani. Są zdjęcia z wycieczki i z zawodów sportowych...

Bogdan Kuffel, prezes stowarzyszenia liczy na to, że takich pasjonatów jak Libera znajdzie się więcej. Już w szkole gościł Maciej Jarczyński, malarz, muzyk i filmowiec, który zdobywa nagrody na festiwalach i przeglądach nie tylko w Polsce, a być może wkrótce pojawią się bracia Darmochwałowie, jeden to podróżnik, drugi - kapitan żeglugi. Maria Danuta Kordykiewicz, obecnie w Człuchowie, ale chojniczanka obiecuje urządzić promocję swojej kolejnej książki „Zapach szkoły” w auli ogólniaka.

Marek Hackert pokaże zdjęcia ze swojego startu do łódzkiej Filmówki. A już teraz zaprasza do sekcji sportowej. W planach turniej koszykówki. Na początku lutego turniej siatkówki imienia Czarka Jabłońskiego, nauczyciela, który odszedł zbyt szybko...

W klubie Filomata ma ruszyć sekcja brydżowa i pewnie wielu będzie chciało spróbować swoich sił. Sprawozdania z działalności za ubiegły rok i finansowe zostały przyjęte. Sąd koleżeński nie miał na szczęście co robić, a w planach na ten rok są m.in. ogłoszenie konkursu na wspomnienia z lat szkolnych, uczczenie 50-tej rocznicy nadania imienia szkole i wycieczka do Wilna.

Ze zmian w zarządzie należy odnotować rezygnację Małgorzaty Gierszewskiej z funkcji skarbnika, zastąpi ją Anna Lipińska. Wiceprezesa Witolda Wodowskiego zastąpi Wojciech Libera.

Spotkanie w szkolnej auli odbyło się w artystycznej oprawie licealistów, którzy z okazji święta szkoły przygotowali trochę wierszy i piosenek. O ojczyźnie.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.