Fontanna we Włocławku będzie jeszcze w wakacje

Czytaj dalej
Fot. urząd miasta
Justyna Juszczyńska

Fontanna we Włocławku będzie jeszcze w wakacje

Justyna Juszczyńska

Przetarg już został rozstrzygnięty. Miasto dołoży pół miliona.

Przypomnijmy, że fontanna to pomysł zgłoszony przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego 2016 r. Propozycja ta wygrała w śródmieściu. Na jej realizację przeznaczono całą pulę pieniędzy, czyli 600 tys. zł.

Pomysł ten został entuzjastycznie przyjęty przez mieszkańców. Kiedy ratusz udostępnił wizualizację fontanny wło-cławianie chwalili inwestycje. Pierwszy przetarg nie został rozstrzygnięty. Oferenci zaproponowali zbyt wysokie kwoty.

Rozpisano drugi przetarg. Swoje propozycje złożyły trzy firmy. Wszystkie trzy oferty przekraczały kwotę miliona złotych. Ratusz jednak podjął decyzję o dołożeniu pieniędzy z budżetu miasta. - Ten teren wymaga modelowej rewitalizacji - mówi Bartłomiej Kucharczyk, rzecznik prezydenta. - Propozycję włocławianki, zgłoszoną do budżetu obywatelskiego, rozszerzyliśmy o zagospodarowanie terenu wokół fontanny.

Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm z Włocławka: Zakład Instalacji Sanitarnych i Budownictwo Ogólne Stanisław Brzęczkowski. Na wykonanie fontanny wykonawca będzie miał 42 dni, od dnia podpisania umowy. - Do końca wakacji na Starym Rynku stanie fontanna - mówi rzecznik. - Firma zaproponowała także najdłuższy okres gwarancyjny - 72 miesiące.

Z budżetu miasta do inwestycji tej zostanie dołożone pół miliona złotych. Jak zapewnił rzecznik, żadna z planowanych inwestycji z tego powodu nie ucierpi. - Prezydentowi bardzo zależy, aby Stary Rynek znów przyciągał włocławian - podkreśla Bartłomiej Kucharczyk.

Budowa fontanny na Starym Rynku znakomicie wpisuje się w modelową rewitalizację starówki jaką planuje ratusz. Na rogu ulic 3 Maja i Tumskiej ma powstać nowoczesny budynek urzędu. Będzie realizowana także modelowa rewitalizacja społeczna śródmieścia w ramach wygranego konkursu. Do Włocławka trafi 1,2 mln złotych.

Fontanna na Starym Rynku będzie trzecią czynną w naszym mieście. Aktualnie fontanny działają na placu Grodzkim i na Zielonym Rynku przy budynku urzędu miasta.

Justyna Juszczyńska

Dziennikarstwem zainteresowałam się w szkole średniej, dlatego zdecydowałam się na studia w tym kierunku. Zaraz po studiach rozpoczęłam prace w tym zawodzie. Chętnie zajmuje się tematami społecznymi. W Gazecie Pomorskiej zaczęłam pracę w 2014 roku. Swoją przygodę z gazetą zacząłem w oddziale we Włocławku. Aktualnie pracuje w dziale online.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.