Folklor z różnych stron świata. Była zabawa i sporo się działo

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Folklor z różnych stron świata. Była zabawa i sporo się działo

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Międzynarodowy Festiwal Folkloru znów zagościł na kilka dni w naszym regionie. A to dzięki Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.

Kaszubi po raz kolejny na kilka dni przyjęli pod swój dach zespoły folklorystyczne z całego świata. Ci odwdzięczyli się występami w plenerze w wielu miejscach regionu. W poszczególne dni zespoły gościły w Brusach, Konarzynach, Kościerzynie, Wdzydzach, Chojnicach czy Wielkim Klinczu. Wszędzie zostały entuzjastycznie przyjęte przez widzów, którzy mieli okazję zobaczyć i podziwiać kulturę innych krajów z Europy i świata.

- Jesteśmy zadowoleni z koncertu w Chojnicach - mówi Roman Guzelak, szef Promocji Regionu Chojnickiego. Zespoły z kilku krajów najpierw dały próbkę umiejętności w trakcie przemarszu przez miasto oraz podczas występu na Starym Rynku. Koncert główny odbył się w fosie. Mieszkańcy oraz turyści mogli podziwiać kolorowe stroje i żywiołowe występy artystów m.in. z Grecji, Indonezji czy Czarnogóry. Wystąpiły też te dobrze znane, lokalne zespoły kaszubskie.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata” trwał kilka dni. Uroczyste otwarcie zorganizowało Wiele, a wczoraj wieczorem koncert finałowy odbył się w Brusach, a więc w dwóch stolicach tego wydarzenia. Dodatkowo Brusy zorganizowały też niespodziankę dla mieszkanców i gości. Atrakcją tegorocznego festiwalu był koncert Krzysztofa Krawczyka na bruskim stadionie.

Zdaniem głównych organizatorów przedsięwzięcia z Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach „festiwal to wspaniała okazja, by podziwiać kulturę z różnych miejsc kuli ziemskiej, a jednocześnie zaprezentować i zareklamować nasz folklor. Festiwalowe dni bogate to również niezwykle atrakcyjne imprezy towarzyszące”.

CKiB wsparły samorządy z kilku gmin i wspomniana już Promocja Regionu Chojnickiego.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.