Firmy od lodowiska odkryły karty

Czytaj dalej
Fot. urząd miasta Bydgoszczy
Anna Stasiewicz

Firmy od lodowiska odkryły karty

Anna Stasiewicz

Wiemy już za jaką kwotę firmy chcą zbudować kryte lodowisko przy hali Łuczniczka. Najtańsza oferta to 23,5 mln zł, najdroższa - 30,9 mln zł.

Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum firm Alstal oraz AGB2. Chce zbudować kryte lodowisko za kwotę 23,5 mln zł. Najdroższa oferta to 30,9 mln zł.

- Wszystkie firmy i konsorcja zadeklarowały 6-letni termin rękojmi za wady po realizacji zamówienia. Aktualnie trwa ocena ofert - informuje Agnieszka Przybył z Biuro Obsługi Mediów i Komunikacji Społecznej bydgoskiego ratusza.

Przypomnijmy, że miasto ogłosiło przetarg na budowę lodowiska, który ma doprowadzić do wyłonienia wykonawcy. Składa się z dwóch etapów. W pierwszym wykonawcy składali wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu.

- Wpłynęło 16 wniosków, które sprawdzono między innymi pod kątem doświadczenia firm, ich potencjału technicznego i sytuacji ekonomiczno-finansowej - wyjaśnia Agnieszka Przybył. - Wszyscy wykonawcy zostali zakwalifikowani do kolejnego etapu, w którym oferty złożyło ostatecznie 9 podmiotów.

Budowa lodowiska przy „Łuczniczce” będzie sfinansowana z budżetu miasta. Kryta ślizgawka powinna być gotowe pod koniec 2017 roku.

Kształt obiektu to bryła przypominającą lodowy kryształ. Powierzchnia tafli lodowej wyniesie blisko 1,8 tys. m kw i pomieści jednocześnie 24o osób.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.