Firmy dostaną listy z ZUS. To wezwania do zapłaty?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Agnieszka Domka-Rybka

Firmy dostaną listy z ZUS. To wezwania do zapłaty?

Agnieszka Domka-Rybka

125 tysięcy kujawsko-pomorskich przedsiębiorców otrzyma wkrótce listy z ZUS podsumowujące, jak płacą e-składki. Jeśli z problemami mogą m.in. stracić prawo do zasiłku chorobowego.

- Z korespondencji przedsiębiorcy dowiedzą się, jakie składki wpłacili w ubiegłym roku na swój indywidualny rachunek i jakie należności zostały z nich pokryte - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik ZUS województwa kujawsko-pomorskiego. - Najważniejsza informacja to czy konto jest rozliczone na tzw. „zero”, czy też występuje nadpłata lub niedopłata. Korespondencja zawiera ważne informacje, warto, zatem uważnie ją przeczytać.

To nie jest wezwanie do zapłaty!

List z ZUS-u nie jest żadnym wezwaniem do zapłaty, a jedynie informacją o stanie konta na koniec grudnia 2018 r. Może w nim pojawić się informacja o nawet groszowej czy kilkugroszowej niedopłacie lub nadpłacie.

- Chcemy, żeby firmy miały wiedzę, jak prowadzone są rozliczenia na ich kontach oraz mogli zweryfikować podane saldo ze swoimi księgami - dodaje Krystyna Michałek.

Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

obniżka -50% na Czarny Weekend

30-dniowy dostęp do Gazety Pomorskiej online

14,50 29,00

Czarny weekend trwa! Do 29.11 kup prenumeratę cyfrową za połowę ceny i ciesz się dostępem do aktualnego wydania gazety bez wychodzenia z domu.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.