Karolina Wojna

Firma z Polski ubiera papieża Franciszka

- Sporne elementy były pomysłem organizatorów i nawiązywały do logo Światowego Spotkania Rodzin - mówi Rafał Michalski, współwłaściciel Haftiny. Firma Fot. Dariusz Śmigielski - Sporne elementy były pomysłem organizatorów i nawiązywały do logo Światowego Spotkania Rodzin - mówi Rafał Michalski, współwłaściciel Haftiny. Firma istnieje od prawie 30 lat
Karolina Wojna

Ich ornaty noszą księża na całym świecie, a od 2016 także papież Franciszek. To piotrkowska Haftina brała udział w przygotowaniu i uszyciu szaty, w której ojciec święty odprawiał niedzielą mszę w Dublinie, a która tak poruszyła polskich prawicowych publicystów. A teraz, papież założy ornat z Piotrkowa także podczas pielgrzymki na Litwę we wrześniu.

W mszy świętej, którą Franciszek odprawił w Phoenix Park uczestniczyło ok. trzystu osób. Transmisję nabożeństwa kończącego IX Światowego Spotkania Rodzin oglądały miliony wiernych, którzy usłyszeli, jak ojciec święty przeprasza za nadużycia w irlandzkim kościele. Zielony ornat, który był tłem tych ważnych słów, tej prośby o przebaczenie, a który jeszcze przed papieską wizytą w Irlandii, niektórym rodzimym prawicowym publicystom kojarzył się z odzieżą z homoparad, został uszyty w Piotrkowie Trybunalskim.

Jak ornaty z Piotrkowa trafiły do Watykanu? Gdzie są sprzedawane i za ile? Dowiedz się z tego artykułu  

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karolina Wojna

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.