Firma Solvay zmieni nam kawałek miasta

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Małgorzata Goździalska

Firma Solvay zmieni nam kawałek miasta

Małgorzata Goździalska

Plac przy zbiegu ulic Zbiegniewskiej i Wiejskiej we Włocławku do przebudowy!

Plac przy zbiegu ulic Wiejskiej i Zbiegniewskiej na włocławskim osiedlu Południe do tej pory był wykorzystywany głównie na organizację festynów na zakończenie lata. Wówczas to miejsce tętni życiem. Codzienność jest taka: młodzieży z okolicznych domów teren ten służy, od czasu do czasu, jako boisko do gry. Ale to przede wszystkim miejsce, gdzie wyprowadzane są psy. By się wybiegały! Bo plac jest całkiem spory.

Wśród włocławian nie brakuje jednak opinii, że ten teren mógłby być lepiej zagospodarowany. I tak ma się stać. Ekipa prezydenta Marka Wojtkowskiego miała na początku pomysł, żeby plac zagospodarować we własnym zakresie. Ale to już nieaktualne. Z interesującą propozycją wyszła bowiem do władz miasta firma Solvay Advanced Silicas Poland, która w ramach współpracy z samorządem Włocławka jest zainteresowana urządzeniem terenów zielonych. I wybór padł właśnie na plac u zbiegu ulic Wiejskiej i Zbiegniewskiej.

Efekt współpracy?

- Podpisaliśmy z Solvay Advanced Silicas Poland umowę darowizny - powiedziała nam Magdalena Korpolak-Komorowska, wiceprezydent miasta do spraw inwestycji.

Na razie firma Solvay przekazała miastu na ten projekt 120 tysięcy złotych. Urząd miasta zobowiązał się natomiast wykonać na własny koszt dokumentację projektowo-kosztorysową, uzgodnioną wspólnie z przedstawicielami spółki.

Jak będzie wyglądał plac po przebudowie? Planuje się wybudowanie między innymi placu zabaw dla dzieci, boiska oraz miejsca rekreacji i wypoczynku dla osób starszych. Ma być plac grillowy, tereny zielone z ławkami. Być może także - wodny plac zabaw.

- Prace planujemy rozpocząć w tym roku - powiedziała nam wiceprezydent. Ale całościowa realizacja zadania ma nastąpić najpóźniej do końca 2017 roku.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.