Firma Sits uruchomi w Grudziądzu fabrykę mebli! [mapa]

Czytaj dalej
Fot. Maciej Stanik
(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Firma Sits uruchomi w Grudziądzu fabrykę mebli! [mapa]

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Trwające długie miesiące negocjacje i przygotowania zakończyły się pozytywnym finałem: firma Sits u zbiegu Drogi Kurpiowskiej i Drogi Granicznej wybuduje fabrykę, w której będą produkowane meble tapicerowane.

- Projekt inwestycyjny realizowany będzie na obszarze o powierzchni ok. 13 ha - informuje Iwona Paliszewska, rzeczniczka prasowa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Ziemia, na której powstanie fabryka i jej zaplecze, częściowo należy do: Strefy oraz Grudziądzkiego Parku Przemysłowego. Te nieruchomości Sits ma kupić w najbliższym czasie. Założenie jest takie, że budowa ruszy już wiosną tego roku, a pierwsza produkcja mebli tapicerowanych zostanie uruchomiona już w 2017 roku.

- Przedsięwzięcie będzie kosztować ponad 60 mln zł, a po jego zakończeniu w zakładzie znajdzie pracę co najmniej 400 osób - dodaje Iwona Paliszewska.

Potrzeba będzie m.in. stolarzy, szwaczy czy pracowników znających się na tapicerce.Wyżej podane liczby są wstępne. Nieoficjalnie mówi się o tym, że inwestycja pochłonie znacznie więcej pieniędzy i powstanie w niej więcej nowych etatów. - Docelowo pracę w nowym zakładzie znaleźć może nawet tysiąc osób - informuje Magdalena Jaworska-Nizioł, rzeczniczka prasowa urzędu miejskiego.

O tym, że duży inwestor z branży meblarskiej rozważa uruchomienie produkcji w naszym mieście, „Pomorska” informowała już pod koniec ubiegłego roku. Wiadomo, że firma brała pod uwagę także inne lokalizacje, ale ostatecznie postawiła na Grudziądz.

- Bardzo się z tego cieszymy - podkreśla Marek Sikora, wiceprezydent Grudziądza.

Sits to firma rodzinna, która od początku lat 90. działa w Brodnicy. Jej założycielem jest Szwed Erik Nasstrom. - W fabryce produkowanych jest rocznie 700 tysięcy sof i foteli. Rodzima tradycja meblarska w połączeniu ze szwedzkim stylem i wzornictwem, składają się na sukces tych mebli na rynkach międzynarodowych - dodaje rzeczniczka PSSE.

Głównym odbiorcą mebli produkowanych w firmie Sits jest Ikea. Przypomnijmy, że niedaleko terenu, gdzie powstanie fabryka Sits, budowany jest właśnie zakład MrGarden, w którym rozpocznie się produkcja mebli ogrodowych. Inwestycja pochłonie ponad 250 milionów złotych.

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.