Firma, która miała odnowić park, wycofała się z placu budowy! [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
(AO)

Firma, która miała odnowić park, wycofała się z placu budowy! [zdjęcia]

(AO)

Odnawiany park na Skarpie powinien już być gotowy. Prace miały się zakończyć do połowy czerwca. Tymczasem na miejscu próżno nawet szukać wykonawcy, firmy Sportsystem z Aleksandrowa Kujawskiego!

- To już zakrawa na farsę - uważa pan Piotr z ul. Wyszyńskiego. - Pieniądze poszły w błoto, budowlańcy się zwinęli, a robota została niedokończona!

Podobnych opinii wśród mieszkańców dzielnicy jest znacznie więcej. - Najgorsze jest to, że mamy środek sezonu, kiedy cały park miał już być udostępniony - mówią na osiedlu. - Niestety, widać tu góry śmieci po budowie, stoją palety z kostką brukową, widać niedokończone chodniki. Jest gorzej niż przed remontem! Jak miasto mogło zatrudnić takich ludzi?!

Co o tajemniczym zniknięciu budowniczych mówią urzędnicy?

- Wykonawca od samego początku miał opóźnienie - przyznaje Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prezydenta Torunia. - Kilkakrotnie wzywany był do przyspieszenia tempa prac. Z naszej strony nie było powodów do opóźnień. Wszystkie płatności regulowaliśmy w terminie.

W czerwcu wykonawca zażądał przesunięcia terminu prac i dokonania częściowego odbioru nowego monitoringu. Umowa nie przewidywała jednak takiego rozwiązania. Kilka dni temu Sportsystem odstąpił od jej wykonania. - Z uwagi na zejście wykonawcy z budowy planujemy odstąpić od umowy z przyczyn od niego zależnych - mówi Kulbicka-Tondel. - Rozliczenie nastąpi wtedy na podstawie inwentaryzacji robót.

Za odstąpienie od umowy Sportsystem ma zapłacić 10 proc. wynagrodzenia, które ustalono pierwotnie na 1,85 miliona złotych (185 tys. zł).

Prace dokończy inna firma, wybrana w przetargu. Podpisanie umowy z nowym wykonawcą zaplanowano na koniec sierpnia. Dokończenie inwestycji ma potrwać miesiąc.

(AO)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.