Maciej Czerniak

Festiwal Wisły jednak nie dla Bydgoszczy. Miasto "nie ma planów" związanych z imprezą

Bydgoszcz na razie nie ma planów związanych z Festiwalem Wisły. Imprezy chcieliby u siebie działacze Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu Fot. Wojciech Alabrudziński Bydgoszcz na razie nie ma planów związanych z Festiwalem Wisły. Imprezy chcieliby u siebie działacze Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu
Maciej Czerniak

Z odpowiedzi bydgoskiego ratusza jasno wynika, że póki co, nie ma nadziei na wielką imprezę nad Wisłą w Fordonie. Z kolei przedstawiciele biznesu turystycznego zaznaczają, że jeżeli impreza miałaby zawitać do Bydgoszczy, to trzeba dla niej znaleźć nowy format.

- Organizatorzy nie zwracali się do nas z ofertą włączenia Bydgoszczy do tegorocznego wydarzenia. Festiwal rozpoczyna się we Włocławku a kończy w Toruniu. Bydgoszcz nie jest po drodze - Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy odpowiada na pytanie o to, czy jest szansa na "rozciągnięcie" Festiwalu Wisły o nasze miasto.

Kiedy po raz pierwszy pisaliśmy o pomyśle włączenia bydgoskiego starego Fordonu do miejsc, w których mogliby gościć festiwalowi goście i mieszkańcy, sugestię taką wyraził Jacek Kiełpiński, rzecznik Nadwiślańskiej Organizacji Turystycznej, organizatora imprezy. Tymczasem oficjalnie ze strony bydgoskiego ratusza płynie jednoznaczny przekaz. Więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.