Festiwal wielkich wokalnych talentów i otwartych serc

Czytaj dalej
Fot. Jadwiga Aleksandrowicz
Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Festiwal wielkich wokalnych talentów i otwartych serc

Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Owacje, łzy, niespodzianki - taki był Jubileuszowy Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej „Ciechocińskie Impresje Artystyczne”.

Zanim się obejrzano, a już minęło 20 lat odkąd w Ciechocinku po raz pierwszy za sprawą Grażyny Świtały, nieżyjącej piosenkarki zabrzmiały pierwsze piosenki festiwalu, który dziś jest wielką imprezą z międzynarodowymi ambicjami.

Od śmierci inicjatorki rozwija go twórczo ciechocińska Fundacja Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych PRO OMNIBUS. Każdego roku festiwal ściąga na kilka dni do parku Zdrojowego tłumy widzów, a przede wszystkim pół setki młodych utalentowanych wokalnie osób z niepełnosprawnościami z całej Polski, dając możliwości pokazania, jak wiele mają do zaoferowania. Dwa tygodnie przed festiwalem młodzież pracuje na warsztatach z instruktorami wokalnymi. Zakończony wczoraj koncertem laureatów 20. z kolei jubileuszowy i międzynarodowy festiwal potwierdził, że jest to jedna z ukochanych przez widzów imprez, ciesząca się pomocą i wsparciem wielu instytucji i osób. W tym roku Grand Prix zdobył Michał Wiśniewski z Rypina za własną interpretację i rewelacyjne wykonanie „Jaskółki uwięzionej”. W kategorii do lat 16 pierwszą nagrodę jury pod kierunkiem Andrzeja Frajndta przyznało Amelii Duba-nowskiej z Biskupca koło Iławy, a w kategorii do lat 25 - Milenie Wiśniewskiej z Malborka. Wśród tegorocznych laureatów jest też dziesięcioletni Pavlo Shokota z Ukrainy (III miejsce). Jak na jubileusz przystało, były niespodzianki.

Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.