Festiwal Rocka Progresywnego wyprowadza się z Gniewkowa

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki

Festiwal Rocka Progresywnego wyprowadza się z Gniewkowa

Dariusz Nawrocki

Dziesiąty, jubileuszowy Festiwal Rocka Progresywnego nie odbędzie się w Gniewkowie. Stowarzyszenie Progres przenosi imprezę do Torunia.

„Zmiana lokalizacji pozwoli na dalszy rozwój imprezy oraz lepsze przygotowanie od strony organizacyjnej” - czytamy w oświadczeniu przesłanym nam przez zarząd Stowarzyszenia Inicjatyw Niezależnych Progres. „W dniach 1, 2, 3 lipca zapraszamy wszystkich fanów dobrej muzyki do Torunia. Oprócz miejsca festiwalu, nie zmienia się nic! Festiwal pozostaje imprezą niekomercyjną i wciąż wstęp na koncerty będzie bezpłatny” - piszą członkowie stowarzyszenia. W swoim piśmie dziękują mieszkańcom Gniewkowa oraz wszystkim osobom, które ich wspierały. „Mamy nadzieję, że nadal będziecie z nami, bo wciąż was potrzebujemy i nadal dostrzegamy wasze miejsce przy nas” - czytamy. Imprezę mają mocno wesprzeć Urząd Marszałkowski, Miasto Toruń i Biuro Toruńskiego Centrum Miasta. Wkrótce organizatorzy zdradzą dokładną lokalizację imprezy.

Tyle oficjalnie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że członkowie stowarzyszenia nie chcieli organizować festiwalu w gniewkowskim Parku Wolności, przy którym trwają prace budowlane. W Toruniu znaleźli partnerów, którzy są im w stanie zagwarantować większą pomoc niż Gniewkowo. Wiadomo, że współpraca z gniewkowskim ratuszem nie układała się najlepiej. Burmistrz Adam Roszak od nas dowiedział się o tym, że tegoroczny festiwal nie odbędzie się w Gniewkowie. Zareagował krótkim stwierdzeniem: - Szkoda.

A my mamy nadzieję, że ta wspaniała impreza znika z Gniewkowa tylko na rok. Z festiwalu na festiwal stawała się bowiem coraz jaśniejszą gwiazdą na kulturalnej mapie powiatu inowrocławskiego.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.