Festiwal Prapremier to nie tylko spektakle [program festiwalu]

Czytaj dalej
Fot. materiały organizatora
Joanna Pluta

Festiwal Prapremier to nie tylko spektakle [program festiwalu]

Joanna Pluta

To także między innymi bardzo dużo doskonałej muzyki, i inspirujące dyskusje. Kluczem do wszystkiego jest kryzys.

Festiwal teatralny bez wydarzeń dodatkowych to tylko przegląd spektakli. Tak nie jest w przypadku bydgoskiego Festiwalu Prapremier, dlatego jego organizatorzy zadbali o to, by prócz kontaktu ze sztuką wysoką uczestnicy festiwalu mieli też inne możliwości.

Pierwsza z nich i zarazem najbardziej tajemnicza już pierwszego dnia imprezy, czyli w nadchodzącą sobotę (24 września) o godz. 22. Tajemnicza, bo do samego końca nie będzie wiadomo, gdzie się odbędzie. Mowa o projekcie Radio Domówka. To impreza w stylu silent disco, która zostanie zorganizowana w jednym z prywatnych mieszkań w centrum miasta. Teoretycznie nie ma już na nią wolnych miejsc, ale... - Wciąż można się zapisywać, ponieważ być może ktoś, kto już się zgłosił zrezygnuje lub nie przyjdzie - mówi Paulina Wenderlich z Teatru Polskiego. - Można to zrobić pod adresem mailowym radiodomowka@festiwalprapremier.pl. Warto się pospieszyć.

Wstęp na tę imprezę i na pozostałe wydarzenia towarzyszące festiwalowi jest bezpłatny. Co zatem nas czeka prócz spektakli i „domówki”?

11 wydarzeń dodatkowych proponują organizatorzy tegorocznego Festiwalu Prapremier

siedem koncertów, które będą grane w Towarzyskiej Kafe, czyli tegorocznym klubie festiwalowym. - Również w przypadku doboru muzyki kluczem miał być kryzys. Znalazłem ten kryzys w kontekście rynku muzycznego - mówi Jakub Drzastwa, kurator koncertów i klubu festiwalowego. - Muzyka co prawda ma go już za sobą, ale przyniósł sporo ciekawych zmian - między innymi rozwój małych wytwórni fonograficznych, muzyki niezależnej oraz powrót do starych brzmień i tradycyjnych nośników, jak płyta winylowa czy nawet kaseta. I to wszystko chcemy pokazać.

Będzie więc m.in. koncert zespołu Syny, który wraca do polskiego hip-hopu lat 90., będzie ostre gitarowe granie w stylu grunge w wykonaniu Dead Snow Monster, będzie trip pop grupy Wicked Giant, a także sporo muzyki z gatunku soul i funky. Zapowiada się naprawdę dobrze.

Koncerty będą się zaczynały każdego dnia o godz. 22 w Towarzyskiej Kafe. Wstęp na wszystkie będzie wolny.

Festiwal to także spotkanie - niedzielne o godz. 15 (w TPB) z Theodorosem Chiotisem oraz dyskusja „Obrazy uchodźcze - świat jako obóz” (piątek, 30 września godz. 15 TPB) i debata „Między antropologią kryzysu a wyobrażeniami realnych utopii” (1 października, sobota, godz. 17 TPB).

Teatr ma jeszcze jedną propozycję. Szuka ambasadorów festiwalu. Jak nim zostać? Wystarczy nagrać krótki film swoim smartfonem, udostępnić go na Facebooku lub Instagramie z hasztagiem #będęnaprapremierach i wygrać zaproszenia na spektakle festiwalowe. Najciekawsze filmy pojawią się na stronach festiwalu.

FESTIWAL PRAPREMIER BYDGOSZCZ 2016 - PROGRAM

24.09 sobota | dzień 1

25.09 niedziela | dzień 2

26.09 poniedziałek | dzień 3

27.09 wtorek | dzień 4

28.09 środa | dzień 5

29.09 czwartek | dzień 6

30.09 piątek | dzień 7

1.10 sobota | dzień 8Joanna Pluta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.