Festiwal obecnych i przyszłych gwiazd. W Inowrocławiu trwa "Arlekinada” [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski

Festiwal obecnych i przyszłych gwiazd. W Inowrocławiu trwa "Arlekinada” [zdjęcia]

Dominik Fijałkowski

Jeśli kolekcjonujecie autografy, to koniecznie odwiedźcie inowrocławski Teatr Miejski. Na pewno spotkacie tam znanych aktorów.

W Inowrocławiu trwa Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych „Arlekinada”. To już czternasta odsłona tej artystycznej imprezy cieszącej się dużą renomą.

Co roku o udział w Arlekinadzie walczy wiele młodzieżowych teatrów z całej Polski. Po wstępnej selekcji na festiwalowej scenie w Inowrocławiu udaje się stanąć ośmiu, góra, dziewięciu z nich.

Skąd takie zainteresowanie imprezą? Z pewnością ma na to wpływ jej organizacja. Od początku robią to osoby, które żyją teatrem, takie jak Elżbieta Piniewska, polonistka, reżyser i twórczyni Inowrocławskiego Teatru Otwartego.

Siłą Arlekinady są też gwiazdy polskiej sceny i telewizji, znani aktorzy, którzy zasiadają w festiwalowym jury. Ocena spektaklu, reżysera i wykonawców ról przez takie osoby, zwłaszcza ta dobra ocena, nobilituje w teatralnym światku. A i krytyka usłyszana od takich fachowców, nie jest niczym złym, jeśli wyciągnie się z niej odpowiednie wnioski.

Lista gwiazd, które zaszczyciły swą obecnością kolejne Arlekinady jest już naprawdę długa.

A oto znani i lubiani artyści:

W jury zasiadali też:

Podczas Arlekinady gwiazdy podziwiać można też na scenie Teatru Miejskiego.

Sobotnie gale wręczenia nagród poprzedzają koncerty z udziałem popularnych artystów. Dziś wieczorem wystąpi Krzysztof Kiljański z The New Warsaw Trio. Przed rokiem oklaskiwano Anitę Lipnicką. Arlekinadę uświetnił też Czesław Mozil, Jacek Bończyk i kilkakrotnie Janusz Radek.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.