Festiwal filmowy Camerimage 2017: 3, 2, 1... start!

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Joanna Pluta

Festiwal filmowy Camerimage 2017: 3, 2, 1... start!

Joanna Pluta

W tym roku Camerimage obchodzi jubileusz. 25. edycja festiwalu rozegra się po raz ósmy w przestrzeniach bydgoskiej Opery Nova. Uroczysty początek imprezy już w tę sobotę

Powiedzieć, że cała Bydgoszcz przez tydzień żyje festiwalem, to za dużo. Żyją nim przede wszystkim jego goście, ale nie tylko. Czas Camerimage to wyjątkowy moment w roku, do którego trzeba się dobrze przygotować.

Praca od świtu do nocy

Najwięcej do zrobienia ma oczywiście organizator, czyli fundacja Tumult, która od kilku dni instaluje się w Operze Nova, zmieniającej się na ten czas w prawdziwy plac budowy. Na miejsce zostały zwiezione dziesiątki tysięcy kabli, oprzyrządowania, pojawiły się też tony urządzeń, które będą prezentowane na Camerimage Market, czyli czymś w rodzaju małych targów najwyższej klasy sprzętu filmowego.

- Zabudowa opery trwa tydzień, a pracuje nad tym 15 osób z naszej ekipy technicznej oraz przedstawiciele około 20 firm, które wystawią się we foyer - mówi Karolina Ciechońska z Tumultu. - Przenieśliśmy tutaj także nasze biura, tworzymy centrum festiwalowe. Dopinamy wszystko na ostatni guzik, tak, by na przyjazd gości wszystko było gotowe.

Nad Brdę zjadą setki osób „z branży” - przede wszystkim operatorzy filmowi, którym festiwal jest dedykowany, ale także reżyserzy, aktorzy, montażyści, dźwiękowcy, producenci, scenarzyści itd. Kto zawita do Bydgoszczy? Co będzie się działo? O tym w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Pluta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.