Ferie zimowe fajne były, ale się skończyły

Czytaj dalej
Fot. Jolanta Młodecka
Jolanta Młodecka

Ferie zimowe fajne były, ale się skończyły

Jolanta Młodecka

Wszystko, co dobre, musi się skończyć, także ferie. Przed nami jeszcze tylko weekend i już w poniedziałek trzeba będzie zasiąść w szkolnej ławce.

Jakie były tegoroczne ferie? Takie bez szaleństwa, ale i bez nudy. Tradycyjnie do ich organizacji włączyły się gminne placówki kulturalne.

Programy były podobne, finansowane z budżetowych źródeł, ale wszyscy starali się, by - poza codziennymi zajęciami w klubach - nie zabrakło takich atrakcji, jak wycieczki.

W ośrodkach kultury, świetlicach i bibliotekach były praktyczne zajęcia, różne warsztaty, najczęściej plastyczne i taneczne. Tak było np. w GOK w Dobrem.

Ciekawy program przygotowały biblioteki: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Radziejowie, Płowcach, Bytoniu, czy Piotrkowie Kuj.

Ale najbardziej atrakcyjne były wycieczki, m.in. dzieci z Osięcin na basen do Radziejowa, czy kina we Włocławku, z Dobrego pojechały do teatru w Toruniu, a z gminy Radziejów do ZOO w Płocku.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.