Ferie w Chełmnie będą fajne. Nawet bez śniegu

Czytaj dalej
Fot. Chełmiński Dom Kultury
Daniel Dreyer

Ferie w Chełmnie będą fajne. Nawet bez śniegu

Daniel Dreyer

Ruszają zapisy na zajęcia w Chełmnie. Liczba miejsc ograniczona!

Ferie zimowe już za dwa tygodnie! Jeśli - w końcu - spadnie śnieg nikt nie będzie miał problemów z zagospodarowaniem wolnego czasu. A jeśli biały puch nie spadnie? Wtedy... też nie będzie czasu na nudę! O ile uczniowie zechcą skorzystać z zajęć przygotowywanych przez Chełmiński Dom Kultury.

- Coś akurat dla siebie w naszej ofercie znajdą zarówno kilkuletnie dzieci, jak i nastolatki - przekonany jest Janusz Napora, dyrektor ChDK. I dodaje, że ponieważ 2016 rok został ustanowiony rokiem Henryka Sienkiewicza, to właśnie z jego twórczością związana będzie większość feryjnych zajęć.

Podczas warsztatów teatralnych dzieci będą przygotowywały scenki znane z twórczości Sienkiewicza. Podczas zajęć plastycznych narysują pejzaże i portrety bohaterów jego dzieł. A uczestnicy zajęć kulinarnych poznają sekrety staropolskiej kuchni. Planowane są także plenerowe zajęcia fotograficzne śladami „Krzyżaków”.

Na zajęciach introligatorskich każdy będzie mógł na nowo oprawić zniszczone tomy „Trylogii”. Z kolei na warsztatach powroźniczych, młodzież pozna tajniki ginącego zawodu.

- Bardzo ciekawie zapowiada się „Krzyżacka lekcja historii”. W kościele św. Ducha poprowadzi ją Chorągiew Ziemi Chełmińskiej, której członkowie doskonale znają wiele rycerskich opowieści. Wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć ekspozycję składającą się ze zbroi rycerskich, broni białej, strojów rycerskich - zapowiada dyrektor Napora.

Oczywiście, nie zabraknie także innych zajęć plastycznych, muzycznych, tanecznych... Będzie okazja, aby poznać podstawy gry w szachy albo na instrumentach orkiestry dętej, zatańczyć z mażoretkami oraz z grupą break dance, zwiedzić muzeum z przewodnikiem...

Zajęcia odbywać się będą nie tylko w Chełmińskim Domu Kultury, ale także w kościele, muzeum, bibliotece i Europejskim Centrum Wymiany Młodzieży.

Oferta zajęć jest bardzo zróżnicowana. Szczegółowych informacji na jej temat szukać należy w Chełmińskim Domu Kultury, na stronie internetowej placówki oraz pod nr tel. 56/686-48-08.

Warto to zrobić jak najszybciej, bo liczba miejsc na poszczególnych spotkaniach jest ograniczona, czasem tylko do kilkunastu osób. Zapisy chętnych ruszają już dziś.

Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.