Ferie trwają. Co robić?

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Joanna Pluta

Ferie trwają. Co robić?

Joanna Pluta

Mamy dla Was sporo ciekawych propozycji na spędzenie nadchodzących dni ferii w Bydgoszczy.

Jeszcze są wolne miejsca na warsztaty, które proponuje Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego. Tegoroczna propozycja ferii w muzeum jest skierowana do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 12 lat. - Jeśli interesujesz się rzeźbą, tworzeniem animacji, malujesz albo lubisz konstruować możesz się zapisać na warsztaty - zachęcają organizatorzy.

Uczestnicy zajęć mogą m.in. wybrać się na spacer szlakiem bydgoskich kamienic, a potem na chwilę wejść w rolę architektów i ulepić z gliny fasady wybranych budynków. Jeden z warsztatów będzie poświęcony tworzeniu indywidualnej makiety Bydgoszczy. Z naszych informacji wynika, że zostały m.in. dwa miejsca na warsztaty modelarskie i jedno na zajęcia animacji poklatkowej. Szczegóły znajdą Państwo na stronie muzeum. Zajęcia w tym tygodniu zaplanowano jeszcze na dziś i piątek, a w przyszłym będą trwały od wtorku do piątku. Zapisy pod numerami 52 58 59 910 lub 914.

Przypominamy także, że dzieciaki przez całe ferie mogą korzystać z promocji w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Uczniowie, którzy chcą wolny czas spędzić aktywnie na stoku od poniedziałku do piątku w godz. 10-12 mogą korzystać z wyciągu za darmo. - Promocja obejmuje osoby, które mają nie więcej niż 19 lat i okażą obsłudze wyciągu legitymację szkolną - podkreśla Sandra Tyczyno, rzecznik LPKiW. - W czasie ferii stok działa codziennie w godz. 10-21. Kasa i wypożyczalnia sprzętu przy górce do godz. 20.

Propozycje dla uczniów ma także myślęcińskie lodowisko. W dni powszednie w godz. 9.30-11.15 uczniowie zapłacą za wejście na taflę połowę mniej, czyli 2 zł. Promocyjną cenę biletów oferuje również ogród zoologiczny. - Do końca stycznia wejściówka dla dzieci i młodzieży będzie kosztować 5 zł - dodaje Tyczyno.

Dziś rano, o godz. 10 młodsi uczniowie mogą się wybrać do Miejskiego Centrum Kultury na spektakl „Czerwony Kapturek” Bydgoskiego Teatru Lalek Buratino. Bilet ulgowy kosztuje 13 zł.

W niedzielę o godz. 10.30 również w MCK zaplanowano kolejne spotkanie taneczne z cyklu „Zatańcz ze mną mamo, tato”. O godz. 12 zaś, również w niedzielę mali kinomani powinni przyjść do kina Orzeł na blok filmów „Małe Animocje”. Zobaczą bajkę „Proszę słonia”. Wstęp będzie kosztował 5 zł.

Przez całe ferie zaprasza do siebie także Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna na Starym Rynku. Każdego dnia ferii o godz. 11 jest tam wyświetlany inny film. Szczegóły na stronie biblioteki. Zapraszamy!

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.