FC Bydgoszcz w 1/16 Pucharu Polski!

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Adam Szczęśniak

FC Bydgoszcz w 1/16 Pucharu Polski!

Adam Szczęśniak

Piłkarze FC Bydgoszcz wreszcie mają sukces na swoim koncie, bo przebrnęli pierwszą rundę rozgrywek Pucharu Polski.

W miniony weekend w Unisławiu pokonali miejscowy Team Unisław 7:2 (1:0). Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, szczególnie w pierwszej połowie, gdy jedynego gola dla gości zdobył Patryk Szymański w 20. minucie.

Po zmianie stron gospodarze wyrównali dwukrotnie: na 1:1 i 2:2 po wcześniejszej bramce Piotra Papierowskiego w 24. min. Worek z bramkami rozwiązał się w samej końcówce. Na 3:2 trafił Krzysztof Wasiak w 29. min, a kolejne gole zdobyli Marcin Wanat w 33. i 40. oraz Arkadiusz Piskorski w 35. i 37. minucie. Tym samym nasz zespół jest już w 1/16, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą meczu Wodomex Bojano - Mieszko Gniezno.

To zatem udane zakończenie roku, po pokonaniu w lidze TAF Toruń i ucieczce z ostatniej lokaty w I lidze.

Adam Szczęśniak

Od 1994 roku, czyli od początku swojej kariery zawodowej, pracuję w "Gazecie Pomorskiej". Przez 22 lata w dziale sportowym, najpierw pod batutą ś.p. Tomasza Malinowskiego, m.in. w toruńskim oddziale "GP" oraz we Włocławku, pilotując koszykarzy Anwilu, później przez kilka lat sam kierowałem działem, by w 2016 r. zostać wydawcą. Sport wciąż mam jednak w sercu, choć więcej czas poświęcam obecnie sprawom społecznym i politycznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.