Fachu nauczysz się w Nowem. Mają laur

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Opracował Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Fachu nauczysz się w Nowem. Mają laur

Opracował Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Kolejny sygnał, że technika w powiecie świeckim to dobre szkoły przygotowujące do pracy przyszedł z wojewódzkiego pośredniaka.

Wojewódzki Urząd Pracy zorganizował pierwszą edycję konkursu „Potrzeby rynku pracy naszą misją”. W rankingu nagrodził szkoły, które najlepiej przygotowują młodzież do wejścia na rynek pracy.

W kategorii technikum tytuł laureata przyznano Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych z Nowego. Podobnym sukcesem mogą pochwalić się jeszcze tylko dwie szkoły w województwie. Wyróżnienie w tej kategorii oraz w kategorii zasadnicze szkoły zawodowe trafiło na konto ZSP ze Świecia.

W odróżnieniu od rankingu „Perspektyw”, czasopisma edukacyjnego, w konkursie WUP nie tylko brano pod uwagę wyniki egzaminu zawodowego i osiągnięcia laureatów olimpiad przedmiotowych.

- Szkoły musiały wykazać się efektami kształcenia, pracą wychowawczą, liczbą dodatkowych, pozaplanowych zajęć kształcenia zawodowego (dodatkowe staże i praktyki), wskaźnikami zatrudniania absolwentów - wylicza Anna Barańska, nauczycielka w nowskim technikum. - Ważnym punktem było też podanie przykładów współpracy międzynarodowej, współpracy z wyższymi uczelniami, realizowanymi projektami unijnymi. Istotny był również udział uczniów w zajęciach z podstaw przedsiębiorczości i zajęciach organizowanych w rzeczywistych warunkach pracy w przedsiębiorstwach.

To niejedyny sukces na koncie nowskiej placówki kształcącej logistyków. Natan Dobrzeniewski zwyciężył w IX Ogólnopolskim Konkursie Logistycznym odbywającym się pod patronatem Hellmann Worldwide Logistics - międzynarodowej firmy spedycyjnej oraz Medialog - wydawcy takich czasopism jak „Top Logistyk” czy „Magazynowanie i dystrybucja”.

- Dzięki wygranej będzie mógł odbyć dwutygodniowe praktyki w Hellmann Worldwide Logistics - informuje Jagoda Klein z ZSP Nowe.

To pierwszy raz, gdy uczeń tego technikum wziął udział w tym konkursie. Od razu zdobył pierwszą lokatę. Warto odnotować, że Dobrzeniewski dopiero poznaje zawód logistyka. Jest uczniem pierwszej klasy.

Opracował Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.