Euro 2016. Już daje zarobić [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Agnieszka Domka-Rybka

Euro 2016. Już daje zarobić [wideo]

Agnieszka Domka-Rybka

W pierwszej połowie czerwca oczy fanów piłki nożnej skierują się na francuskie stadiony. Nasi handlowcy już teraz zerkają na firmowe konta.

Na Euro 2016 na pewno zarobią nasi piłkarze i żona najpopularniejszego z nich - Anna Lewandowska. Mając sławnego męża, przeżywa swoje „pięć minut”. Występuje w reklamie banku, który jest partnerem transmisji meczów reprezentacji Polski.

Jednak również inni, m.in. handlowcy, chcą wzbogacić się na zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej 2016.

- Rzeczywiście, każde takie wydarzenie jest dla kibiców okazją do zakupienia futbolowych gadżetów czy akcesoriów w narodowych barwach - opowiada Michał Sikora, rzecznik Tesco. - Do naszych sklepów zawitały więc odpowiednie produkty. Im bliżej Euro, tym coraz większą popularnością cieszyć się będą: piłki, szaliki, opaski, czapeczki, koszulki w biało-czerwonej kolorystyce czy gry z serii „Piłkarzyki”. Mamy również specjalną edycję kolekcjonerską piłek i plecaków.

Jednak lista artykułów, bez których podczas piłkarskiego święta ani rusz, jest dłuższa. Wystarczy wybrać internetowy sklep sportowy i znajdziemy tam np.: breloki do kluczy z polską flagą (4,99 zł), flagi samochodowe (4,99 zł), zwykłe flagi (9,99 zł), smycze (7,99), trąbki (9,99 zł), kapelusze (26,99 zł), czapki z daszkiem i czapki cylinder Polska (34,99 zł) czy nawet getry (59,99 zł). W innym oglądamy okolicznościowe kubki, farbki, maskotki, ręczniki, poduszki z podobizną Roberta Lewandowskiego. Jest tego naprawdę sporo, a fantazja producentów nie zna granic.

Jednak nie tylko gadżety dobrze się w tym czasie sprzedają, również m.in. telewizory, szczególnie takie, które gwarantują lepszy obraz. Niektórzy kibice mocno złapią się za portfele, ponieważ to wydatek w wysokości kilku tysięcy złotych.


Apel do "Lewego" przed Euro 2016: - Robert będziesz kopany, ale wytrzymasz to. Jesteś najlepszy na świecie.
TVN24

- Obserwujemy rosnące zainteresowanie telewizorami powyżej 50 cali w technologii 4K Ultra HD - informuje Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert. - Takie modele gwarantują rozdzielczość czterokrotnie większą niż w przypadku zwykłego telewizora HD. Przekłada się to na szczegółowość, głębię oraz czystość obrazu i potęguje wrażenie bezpośredniego uczestniczenia w oglądanym widowisku sportowym. Fani piłki nożnej o tym wiedzą i z pewnością, im bliżej rozpoczęcia Euro 2016, tym pokusa wymiany telewizora na nowy będzie większa.

Podobne spostrzeżenia ma konkurencja: - Jak zwykle przy okazji wydarzeń sportowych rośnie popularność telewizorów - dodaje Wioletta Batóg, rzecznik Media Saturn.

Oczywiście o tym, ile ostatecznie ich się sprzeda, zdecyduje to, jak długo Polska będzie obecna w mistrzostwach. Im dłużej, tym handel zanotuje większe zyski.

Podczas Euro, tradycyjnie, zarobią piwne koncerny, a przy okazji puby. Regionalne już się do tego wydarzenia od dawna przygotowują.- Będziemy mieli specjalną strefę kibica - zdradza Arkadiusz Grochowski, menedżer Pubu Kredens w Toruniu. - Zaproponujemy relacje wszystkich meczów reprezentacji Polski i, w miarę możliwości, również innych drużyn. Mamy 15 telewizorów, ale w najbliższym czasie zamontujemy kolejne.

Swój biznes do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016 przygotowuje także klub i kręgielnia Lucky Star we Włocławku. - Oczywiście, że będzie można oglądać u nas mecze na żywo, zarówno w telewizorach, jak i na rzutnikach - zaprasza Michał Sutorowski, pracownik Lucky Star. - Zaproponujemy dodatkowe atrakcje dla kibiców, ale nie zdradzę szczegółów.

Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.