JM, SZS

Escape room - interaktywna forma na zwiedzanie muzeum

Konkurs na opracowanie koncepcji plastycznej ekspozycji stałej i pokazów multimedialnych dla Muzeum Twierdzy Toruń ogłoszono w styczniu bieżącego roku. Fot. Sławomir Kowalski Konkurs na opracowanie koncepcji plastycznej ekspozycji stałej i pokazów multimedialnych dla Muzeum Twierdzy Toruń ogłoszono w styczniu bieżącego roku. Wyniki poznaliśmy 2 maja
JM, SZS

Rozstrzygnięto konkurs na opracowanie koncepcji plastycznej ekspozycji stałej oraz pokazów multimedialnych w powstającym Muzeum Twierdzy Toruń.

- Szukaliśmy sposobu jak historię twierdzy Toruń pokazać mieszkańcom miasta i turystom. Pojawił się pomysł, by jeden z budynków fortecznych - Koszary bramy Chełmińskiej, znany jako Fort B-66 przeznaczyć na Muzeum Twierdzy Toruń. Prace koncepcyjne trwały kilka lat i w końcu nasze marzenie się spełniło, przede wszystkim dlatego, że otrzymaliśmy dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w wysokości 14 382 298,52 zł. Koszt całkowity projektu wynosi 21 722 085 zł - mówił zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz w środę podczas konferencji prasowej.

Więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
JM, SZS

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.