Emil Rau wspiera referendum o straży

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria

Emil Rau wspiera referendum o straży

Maria

W niedzielę referendum o likwidacji straży miejskiej. Do każdego domu w Chojnicach trafiła ulotka, na której znajdują się przydatne informacje - dlaczego inicjatorzy referendum chcą rozwiązania tej formacji i ile ona kosztuje.

Jest wzór karty do głosowania, na której będą dwa pytania - o likwidację straży i o ewentualne opodatkowanie się po to, żeby istniała ona nadal. Mieszkańcy znajdą wykaz lokali, gdzie będą mogli oddać głos - będą one czynne od godz. 7 do 21.

Gwoździem przedwyborczej agitacji na rzecz referendum była środowa wizyta Emila Raua w Chojnicach. To jego telewizyjny materiał o oznakowaniu pl. św. Jerzego i okolic ratusza wywołał zamieszanie i sprawił, że w mieście poprawiono oznakowanie poziome i pionowe. Na chojnickich strażnikach miejskich Emil Rau nie zostawia suchej nitki. - Jeśli komendant mówi, że nie jest alfą i omegą i że nie musi wszystkiego wiedzieć, a kasuje niesłusznie 500 zł mandatu za parkowanie na pl. św. Jerzego, to mamy do czynienia z władzą absolutną, by nie powiedzieć absurdalną - krytykuje Rau.

Chojnickie realia przypominają mu Orvella. - Wasza straż jest jak nowotwór - mówi. - Znalazła sobie sposób na zarobek na swoje utrzymanie. Kosztują 2 mln zł? Czyżby ośmiorniczki im przywozili z Warszawy? Fotel komendanta to chyba jest najdroższy w mieście.... Można go zlicytować na rzecz Wielkiej Orkiestry...

Łowca fotoradarów prorokuje, że frekwencja na referendum może być mizerna, bo za komendantem straży stoi przecież burmistrz, a tego boi się każdy nauczyciel, każdy policjant i każdy urzędnik w mieście. - Kto zabroni burmistrzowi zrobić rozeznanie, czy ta Kryśka nie była przypadkiem na referendum - pyta. Uważa za niedopuszczalne, że to właśnie burmistrz sugerował, żeby na referendum nie iść. - Co to za demokracja - komentuje.

I trzyma kciuki za chojniczan, żeby się odważyli wyrazić swoje zdanie.

Maria

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.