Emil Rau wspiera referendum o straży

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria

Emil Rau wspiera referendum o straży

Maria

W niedzielę referendum o likwidacji straży miejskiej. Do każdego domu w Chojnicach trafiła ulotka, na której znajdują się przydatne informacje - dlaczego inicjatorzy referendum chcą rozwiązania tej formacji i ile ona kosztuje.

Jest wzór karty do głosowania, na której będą dwa pytania - o likwidację straży i o ewentualne opodatkowanie się po to, żeby istniała ona nadal. Mieszkańcy znajdą wykaz lokali, gdzie będą mogli oddać głos - będą one czynne od godz. 7 do 21.

Gwoździem przedwyborczej agitacji na rzecz referendum była środowa wizyta Emila Raua w Chojnicach. To jego telewizyjny materiał o oznakowaniu pl. św. Jerzego i okolic ratusza wywołał zamieszanie i sprawił, że w mieście poprawiono oznakowanie poziome i pionowe. Na chojnickich strażnikach miejskich Emil Rau nie zostawia suchej nitki. - Jeśli komendant mówi, że nie jest alfą i omegą i że nie musi wszystkiego wiedzieć, a kasuje niesłusznie 500 zł mandatu za parkowanie na pl. św. Jerzego, to mamy do czynienia z władzą absolutną, by nie powiedzieć absurdalną - krytykuje Rau.

Chojnickie realia przypominają mu Orvella. - Wasza straż jest jak nowotwór - mówi. - Znalazła sobie sposób na zarobek na swoje utrzymanie. Kosztują 2 mln zł? Czyżby ośmiorniczki im przywozili z Warszawy? Fotel komendanta to chyba jest najdroższy w mieście.... Można go zlicytować na rzecz Wielkiej Orkiestry...

Łowca fotoradarów prorokuje, że frekwencja na referendum może być mizerna, bo za komendantem straży stoi przecież burmistrz, a tego boi się każdy nauczyciel, każdy policjant i każdy urzędnik w mieście. - Kto zabroni burmistrzowi zrobić rozeznanie, czy ta Kryśka nie była przypadkiem na referendum - pyta. Uważa za niedopuszczalne, że to właśnie burmistrz sugerował, żeby na referendum nie iść. - Co to za demokracja - komentuje.

I trzyma kciuki za chojniczan, żeby się odważyli wyrazić swoje zdanie.

Maria

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.