Jolanta Zielazna

Emerytury na topie. Złożono już ponad 130 tys. wniosków

Kto tylko uzyska uprawnienia do emerytury - składa o nią wniosek. Pokazują to statystyki ZUS. Mało kto odkłada tę decyzję. Fot. Grzegorz Kapica Kto tylko uzyska uprawnienia do emerytury - składa o nią wniosek. Pokazują to statystyki ZUS. Mało kto odkłada tę decyzję.
Jolanta Zielazna

Ponad 132 tysiące osób złożyło wnioski o emeryturę w I kwartale tego roku. To najnowsze dane ZUS. Miesięcznie na emeryturę przechodzi średnio dwa razy więcej osób, niż w ubiegłym roku.

Widać z tych danych, że korzystamy z możliwości jak najszybszego przejścia na emeryturę, bez względu na to, ile pieniędzy dostaniemy.

Do końca marca ZUS rozpatrzył 95,7 tys. podań (w tym 82,8 tys. z ustawy zmieniającej wiek).

W naszym województwie w I kwartale złożono ponad 6700 wniosków, z czego 5300 wyni-ka z ustawy „wiekowej”. W oddziałach wygląda to następująco: w oddziale bydgoskim wniosków prawie 3400 (w tym blisko 2700 z ustawy), w oddziale toruńskim - prawie 3300 wniosków, z których ponad 2600 z ustawy.

Rozpatrzonych zostało 4830 wniosków.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jolanta Zielazna

Emerytury, renty, problemy osób z niepełnosprawnościami - to moja zawodowa codzienność od wielu, wielu lat. Ale pokazuję też ciekawych, aktywnych seniorów, od których niejeden młody może uczyć się, jak zachować pogodę ducha. Interesuje mnie historia Bydgoszczy i okolic, szczególnie okres 20-lecia międzywojennego. Losy niektórych jej mieszkańców bywają niesamowite. Trafiają mi się czasami takie perełki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.