Elewacja Zielonych Arkad nie wszystkim była w smak. Teraz jej kolor ma być weselszy

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Joanna Pluta

Elewacja Zielonych Arkad nie wszystkim była w smak. Teraz jej kolor ma być weselszy

Joanna Pluta

Mieszkańcy okolicy nowej galerii handlowej twierdzą, że ściana galerii widziana z ich okien jest w ponurym, prawie czarnym, depresyjnym kolorze.

Dlatego Społeczny Komitet Inicjatyw Mieszkańców jeszcze przed otwarciem centrum handlowego przesłał do rady osiedla petycję w tej sprawie. Ta trafiła do radnego Jarosława Wenderlicha, który z kolei zwrócił się z interpelacją do prezydenta Bruskiego.

Teraz przyszła na nią odpowiedź. W piśmie prezydenta czytamy między innymi, że „przeanalizowano sprawę oraz przeprowadzono oględziny w terenie. Na miejscu stwierdzono, że szacunkowa odległość ścian wymienionych budynków od Zielonych Arkad wynosi ponad 90 metrów. Przestrzeń między budynkami a Centrum Handlowym dzieli szpaler wysokich drzew, które w znacznym stopniu przesłaniają ścianę w kolorze grafitowym. Ponadto pismo mieszkańców dotyczyło niewykończonej jeszcze elewacji, która ostateczny wygląd uzyskała po wprowadzeniu na jej tle paneli w tonacji zieleni i żółci.”

Jednocześnie jednak Bruski dodaje, że 23 listopada spotkali się ze sobą przedstawiciele inwestora, autor projektu, plastyk miejski i przedstawiciele WAB i wspólnie uradzili, że elewacja zostanie rozjaśniona. Ze względu na porę roku prace zaczną się wiosną 2016.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.