Elektryczne hulajnogi przebojem zdobywają Polskę. Wkrótce pojawią się także w Bydgoszczy

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Holod
Marek Weckwerth

Elektryczne hulajnogi przebojem zdobywają Polskę. Wkrótce pojawią się także w Bydgoszczy

Marek Weckwerth

Napędzane elektrycznością hulajnogi pojawią się wkrótce w Bydgoszczy, a potem być może w innych miastach naszego regionu. Będzie ekologiczne, ale rodzą się też problemy związane z zasadami ruchu tych pojazdów.

- Na początku w Bydgoszczy będzie 50 hulajnóg i będziemy starali się, aby były wypożyczane w śródmieściu i jego rejonie. Potem pojawią się także w Fordonie - wyjaśnia Tomasz Krzywański reprezentujący firmę Blinkee.city, tę samą, która jest właścicielem 30 elektrycznych skuterów jeżdżących już ulicami miasta nad Brdą (docelowo będzie 50). - Hulajnogi będzie się wypożyczać tak samo - korzystając z aplikacji na smartfona i zostawiać je tam, gdzie użytkownik dojedzie. Prosimy ich tylko, aby zostawiali sprzęt w bezpiecznych miejscach, nie utrudniających przejazdu ani przejścia, gdzieś pod ścianami budynków, przy słupach. Stawiamy na świadomość i edukację użytkowników i już widzimy, na podstawie eksploatacji skuterów, że jest coraz lepiej.

Przejedziesz do 30 km

Użytkownicy nie będą musieli martwić się o ładowanie baterii jednośladów ani o ich stan techniczny. Tymi problemami zajmą się serwisanci systemu.

Na jednym ładowaniu będzie można przejechać do 30 km, z maksymalną prędkości 20 km na godz. Opłata startowa wyniesie 2,5 zł, a za każdą minutę jazdy pobierane będzie 49 groszy.

- Nie mam wątpliwości, że koszty wypożyczenia hulajnogi będą docelowo niższe niż za korzystanie z komunikacji publicznej, nie mówiąc już o własnym samochodzie - przekonuje pan Tomasz. - Dodatkowymi zaletami tej formy przemieszczania jest szybkość z jaką omija się miejskie korki, a także ekologia. Ulice będą mnie zanieczyszczone spalinami.

Nasz rozmówca dodaje, że brane są pod uwagę także inne duże miasta naszego regionu, w których będzie można wypożyczyć elektryczne hulajnogi. Szczegółów jednak na razie nie chce ujawniać.

O szczególach - czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.