Elanę czeka trudny bój z Przodkowem

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
SPdzial.sportowy@pomorska.pl

Elanę czeka trudny bój z Przodkowem

SPdzial.sportowy@pomorska.pl

Elana Toruń zagra w niedzielę z GKS Przodkowo. Trener Jerzy Cyrak przestrzega: - To najtrudniejszy rywal dotychczasowych w tym sezonie.

Program 3. kolejki

sobota: Chemik Bydgoszcz - Sokół Kleczew (16), Vineta Wolin - Gwardia Koszalin (17), Górnik Konin - Świt Skolwin (17), Lech II Poznań - KS Chwaszczyno (17);
niedziela: Bałtyk Gdynia - Włókniarz Kalisz (13), Pogoń Lębork - Leśnik Manowo (17), Elana - GKS Przodkowo (17), Polonia Środa Wlkp. - Wda Świecie (17), Pogoń II Szczecin - Jarota Jarocin (17).

Najbliższy przeciwnik Elany jeszcze niedawno grał w A klasie. Przez lata GKS się piął. W III lidze rywalizuje już trzeci raz. W ubiegłym sezonie uplasował się na drugim miejscu w grupie lidze pomorsko-zachodniopomorskiej, przegrywając zaledwie o punkt z Vinetą Wolin.

- To zdecydowanie najtrudniejszy przeciwnik, z którym przyszło nam się zmierzyć - mówi Dawid Frąckowiak, menedżer Elany. - Drużyna skompletowana jest z zawodników głównie z Trójmiasta, gdzie są dwie drużyny w ekstraklasie.

Do najbardziej znanych graczy GKS-u należą: Piotr Robakowski (w przeszłości Arka Gdynia, Gwardia Koszalin), Paweł Czoszka (Arka, Gryf Radomiak) oraz najlepszy strzelec zespołu Łukasz Stasiak.

- Kibice nie mogą sugerować się, że będziemy rywalizować z zespołem tylko z Przodkowa. To bardzo zły kierunek myślenia. Rywal na prawdę jest bardzo mocny - dodaje Frąckowiak.

Mimo solidnego składu, w przerwie letniej u rywali doszło do kilku zmian kadrowych. Z drużyny odeszło sześciu zawodników, z czego czterech z podstawowego składu. Najbardziej na Pomorzu muszą boleć ubytki w obronie i napadzie.

Ekipa z Przodkowa sezon zaczęła od wyjazdowej wygranej z Chemikiem Bydgoszcz 2:0. Przed tygodniem przed własną publicznością przegrała 1:2 z Bałtykiem Gdynia. Dla GKS była to pierwsza porażka na własnym stadionie od blisko 15 miesięcy.

Elana do meczu przystąpi w osłabionym składzie. Jak już informowaliśmy, zabraknie kontuzjowanego Marcina Trojanowskiego. Natomiast pod znakiem zapytania stoi występ Łukasza Zagdańskiego.

- Napastnik trenuje z drużyną i myślę, że w niedzielę będzie do dyspozycji trenera Jerzego Cyraka - przyznaje Frąckowiak.

Na szczęście reszta piłkarzy jest zdrowa i będzie gotowa do rywalizacji.

W niedzielę kibice Elany nie będą mogli śledzić meczu z GKS Przodkowo z trybuny krytej. Decyzją wojewody kujawsko-pomorskiego to kara za odpalenie przez kibiców rac podczas meczu z Nielbą Wągrowiec.

Bilety na trybunę odkrytą będą w cenie: 8 zł - normalny i 4 zł - ulgowy (tylko dla uczniów). Dzieci w wieku przedszkolnym, pod opieką osoby pełnoletniej, mają wstęp bezpłatny.

Autor: SP

SPdzial.sportowy@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.