Elana Toruń

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Sławomir Pawenta

Elana Toruń

Sławomir Pawenta

W sobotę piłkarze Elany Toruń rozpoczną rywalizację w nowym sezonie trzeciej ligi. Cel? Ten sam, co w poprzednich rozgrywkach - awans.

W przerwie letniej w zespole doszło do wielu zmian. Drużyna przeszła wielką przebudowę. Do Elany dołączyło 17 piłkarzy, a w całej kadrze jest ich aż 29. - Miałem wielki komfort, bo od kwietnia mogłem przyjrzeć się drużynie - powiedział Rafał Górak, szkoleniowiec żółto-niebieskich. - Po analizie stwierdziłem, że nie wszystko mi się podoba. Dlatego doszło do tak wielkiej przebudowy. Decyzja została przemyślana, ale niesie za sobą pewne ryzyko.

Nowym kapitanem zespołu będzie Maciej Mysiak. Środkowy obrońca do Elany dołączył ze Znicza Pruszków.

- Cieszę się, że zostałem obdarzony zaufaniem przez trenera i kolegów z drużyny - mówi 33-letni defensor. - To jest wielkie wyróżnienie.

W trakcie przygotowań do rozgrywek żółto-niebiescy rozegrali osiem meczów kontrolnych i nie przegrali żadnego z nich. - To cieszy, bo w większości sparingów rywalizowaliśmy z silnymi zespołami, jednak wszystko zweryfikują mecze ligowe - powiedział Maciej Mysiak, kapitan toruńskiej jedenastki.

Pierwszym rywalem naszej jedenastki będzie Kotwica Kołobrzeg. Spotkanie odbędzie się w sobotę na boisku rywala. Jego początek zaplanowano na godzinę 20. Rywale w poprzednim sezonie rywalizowali w drugiej lidze. Kotwica do ostatniej kolejki walczyła o uniknięcie degradacji. Ostatecznie nie udało się jej utrzymać ligowego bytu.

- Na początek czeka nas trudne zadanie – przyznał Maciej Mysiak, kapitan Elany. - Ta drużyna w przeszłości grała w starej drugiej lidze. Miałem okazję grać przeciwko Kotwicy. Czeka nas trudne spotkanie. Z tego zespołu odeszło sporo piłkarzy, ale należy pamiętać, że też dołączyło do niego kilku graczy. Łatwo nie będzie, ale my jedziemy ze swoim planem – pokazać się z najlepszej strony. Chcemy w Kołobrzegu wygrać.

Dodajmy, że jednym z nowych zawodników Kotwicy jest Tomasz Wypij. Zawodnik jest wychowankiem Orląt Aleksandrów Kujawski, a w przeszłości był graczem Elany.

Elana Toruń
- bramkarze: Bartosz Poloczek, Michał Nowak, Mikołaj Migdalski
- obrońcy: Maciej Mysiak, Daniel Ciach, Patryk Urbański, Łukasz Uszalewski, Adrian Wróblewski, Kacper Będzieszak, Rafał Więckowski, Kordian Górka, Adam Dobosz, Maciej Felsch, Paweł Karbowiński
- pomocnicy i napastnicy: Mateusz Grudziński, Mariusz Kryszak, Maciej Stefanowicz, Aleksander Chmielewski, Artur Lenartowski, Aleksander Tomaszewski, Patryk Aleksandrowicz, Krzysztof Kopciński, Damian Lenkiewicz, Konrad Jóźwicki, Filip Hartwich, Mateusz Piasecki, Jakub Kuliński, Daniel Kraska, Filip Kozłowski

Trener: Rafał Górak
II trener, kierownik drużyny: Dariusz Okoń
Trener przygotowania fizycznego: Krzysztof Wasilkiewicz
Trener bramkarzy: Nicolae Neagu
Fizjoterapeuta: Tomasz Rudnicki

Sławomir Pawenta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.